ΒΙΝΤΕΟ - Premier League: «Λάθος τα πέναλτι που δόθηκαν την Πέμπτη»

Η Premier League παραδέχθηκε τρία λάθη που έγιναν στις αναμετρήσεις της Πέμπτης (9/7).

Συγκεκριμένα, το VAR έκανε τρία λάθη για πέναλτι, με τη διοργανώτρια αρχή, να το αναφέρει και να λέει σε ποιους αγώνες συνέβη.

Όπως αναφέρει το «BBC», μέσα από τα βίντεο των συγκεκριμένων φάσεων, η Premier League κατάλαβε ότι το VAR είχε υποπέσει σε λάθος αποφάσεις.

Το πρώτο αφορούσε το πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες στο παιχνίδι της Άστον Βίλα με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

«Φέρνει μεγάλη πρόταση στον Ολυμπιακό για Σα ο Μέντες»!

Πρόταση της τάξεως των 10 εκατομμυρίων ευρώ για τον Ζοσέ Σα φέρεται να έχει σκαριά ο μάνατζερ του Πορτογάλου τερματοφύλακα του Ολυμπιακού, Ζόρζε Μέντες!

Μάλιστα, φημολογείται ότι πρόκειται για ομάδα του Λονδίνου.

Η Γουέστ Χαμ ψάχνει για γκολκίπερ και έχει εδώ και καιρό στη λίστα της τον 27χρονο ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού.

Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι υπάρχει και άλλη μία αγγλική ομάδα που έχει βάλει στο μάτι τον Σα και δεν είναι από τη βρετανική πρωτεύουσα.

"Καθάρισε" την Άστον Βίλα και... βλέπει αστέρια η Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε πλάκα και στην έδρα της Άστον Βίλα και επικρατώντας ακόμα ευκολότερα απ’ όσο δείχνει το 0-3, βρέθηκε σε απόσταση αναπνοής από τις θέσεις που οδηγούν στο Champions League.

Πιο συγκεκριμένα, χρειάστηκε απλά να ξεκλειδώσει την άμυνα των γηπεδούχων ο Φερνάντες (με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 27’) για ν’ ακολουθήσει η απόλυτη κυριαρχία της ομάδας του Σόλσκιερ.

Προβάδισμα νίκης για τη Γιουνάιτεντ κόντρα στην Άστον Βίλα

Τη νίκη που θα την διατηρήσει πολύ κοντά στις θέσεις του Champions League θέλει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Άστον Βίλα, στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής της Premier League.

Μάλιστα, οι "κόκκινοι διάβολοι" είναι κοντά στο στόχο τους, καθώς μετά τα πρώτα 45 λεπτά προηγούνται με 0-2 χάρη σε γκολ των Μπρούνο Φερνάντες (27΄ πέναλτι) και Γκρινγουντ (45+5΄).

Απομακρύνεται η πεντάδα για την Τότεναμ - Ξεχνάει την Ευρώπη η Έβερτον

Μπόρνμουθ και Τότεναμ ήθελαν τη νίκη για διαφορετικούς λόγους, ωστόσο το τελικό 0-0 μάλλον δεν αφήνει καμία από τις δύο ομάδες ικανοποιημένες.

Πιο συγκεκριμένα, σε αυτό το ματς της 34ης αγωνιστικής της Premier League, οι γηπεδούχοι έψαχναν ένα τρίποντο-ανάσα στη μάχη τους για την παραμονή στη μεγάλη κατηγορία, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι θα προσπαθούσαν να «εξαργυρώσουν» το 1-0 επί της Έβερτον, με μια εκτός έδρας νίκη που θα τους επέτρεπε να πλησιάσουν ακόμη περισσότερο την 5η θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.

ΒΙΝΤΕΟ: Γράφει ιστορία με Σαλάχ η Λίβερπουλ!

Το πρωτάθλημα το κατέκτησε την 31η αγωνιστική, όμως η Λίβερπουλ δεν χαλαρώνει και συνεχίζει ακάθεκτη με στόχο να καταρρίψει τη βαθμολογική συγκομιδή των 100 πόντων στην Premier League που ανήκει στην Μάντσεστερ Σίτι από τη σεζόν 2017-18.

Αγωνία στη Γουλβς για κορυφαίο παίκτη της – Χάνει Ολυμπιακό;

Ενός κακού μύρια έπονται για τη Γουλβς, που υπέστη ήττα-μαχαιριά από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και κινδυνεύει να παραταχθεί στους επόμενους αγώνες δίχως τον πολύτιμο μεσοεπιθετικό Αντάμα Τραορέ.

Ο 24χρονος Ισπανός τραυματίστηκε στον ώμο του κι έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης.

Όπως επιβεβαίωσε ο τεχνικός Νούνο Εσπίριτο Σάντο, ο Τραορέ έβγαλε τον ώμο του για 4η φορά φέτος (!), κάτι που προκαλεί ανησυχία στις τάξεις των «λύκων», που θα συγκρουστούν με τον Ολυμπιακό στις αρχές Αυγούστου για το Europa League.

ΒΙΝΤΕΟ: Ξέσπασε στην Νιούκαστλ η Σίτι, «ξέρανε» την Γουλβς η Σέφιλντ

Η Μάντσεστερ Σίτι έκανε το… καθήκον της και «πάτησε» τη Νιουκάστλ (5-0 εντός έδρας), με την ομάδα του Γκουαρδιόλα να επιστρέφει άμεσα στις νίκες. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τις «καρακάξες» μετά από 6 αγωνιστικές.

«Αυτή την ομάδα θα αντιμετωπίσει η Λίβερπουλ στο Community Shield»

Παραδοσιακά, το «Community Shield», ο αγώνας της πρωταθλήτριας με την Κυπελλούχο ή με την δεύτερη της βαθμολογίας της Premier League, αν η πρωταθλήτρια έχει κατακτήσει και το Κύπελλο, ανοίγει κάθε χρόνο την ποδοσφαιρική σεζόν στην Αγγλία

Τα αποτελέσματα ημιχρόνου των ματς της Premier League που ξεκίνησαν στις 20.00

Σε εξέλιξη βρίσκονται τρία παιχνίδια για την 34η αγωνιστική της Premier League. Τα αποτελέσματα ημιχρόνου είναι: Γουέστ Χαμ – Μπέρνλι 0-1 (38’ Ροντρίγκες), Μάντσεστερ Σίτι – Νιουκάστλ 2-0 (10’ Ζεσούς, 21’ Μαχρέζ), Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Γουλβς 0-0

Δεν πληρώνει την ρήτρα του Χάβερτς η Τσέλσι

Η Τσέλσι έχει ως βασικό στόχο στη μεταγραφική λίστα της τον Κάι Χάβερτς, όμως ο Ρόμαν Αμπράμοβιτς δεν θέλει να πληρώσει την ρήτρα του.

Ο 21χρονος έχει δηλώσει πως θέλει να αποχωρήσει από τη Λεβερκούζεν, που ζητάει 100 εκατομμύρια ευρώ για να παραχωρήσει τον παίκτη.

Ενδιαφέρον είχε εκφράσει και η Μπάγερν Μονάχου, ωστόσο ο Καρλ-Χάινς Ρουμενίγκε τόνισε πως οι  Βαυαροί δεν έχουν τα λεφτά για τον νεαρό.

Από την άλλη η Τσέλσι έχει ήδη αποκτήσει τους Τίμο Βέρνερ και Χακίμ Ζιγιές, με το ποσό που ζητά η Λεβερκούζεν να κρίνεται απαγορευτικό από τους «μπλε».

Παρατείνεται ο κανόνας των πέντε αλλαγών και για την επόμενη σεζόν

Παράταση στο μέτρο των πέντε αλλαγών και για την επόμενη αγωνιστική περίοδο αποφασίζει η IFAB, μετά το έκτακτο δίμηνο που εφαρμόστηκε για το restart των πρωταθλημάτων στην Ευρώπη.

Ο διεθνής φορέας που καθορίζει τους κανόνες του παιχνιδιού, σύμφωνα με το ρεπορτάζ της ιστοσελίδας «Athletic», πρόκειται να ανακοινώσει τις επόμενες ημέρες την επέκταση του συγκεκριμένου κανονισμού, προκειμένου να βοηθήσει τις ομάδες να ανταποκριθούν στην εξίσου φορτωμένη σεζόν που ακολουθεί.

«Χρυσό» βαθμό Ευρώπης πήρε η Λέστερ

Με γκολ του Βάρντι στα τελευταία λεπτά, η Λέστερ πήρε χρυσό βαθμό (1-1) στο «Emirates» απέναντι στην Άρσεναλ στη μάχη που δίνει για την έξοδο στο Champions League.Η Άρσεναλ ήταν καταπληκτική στο πρώτο ημίχρονο. Με επιθετικότητα, με τρεξίματα, με πάρα πολλές ευκαιρίες. Θα μπορούσε να είχε… καθαρίσει τη Λέστερ, αλλά δεν το έκανε.

Προηγήθηκε με 1-0 στο 21′ χάρη σε γκολ του Ομπαμεγιάνγκ, είχε απίθανες ευκαιρίες για να κάνει το 2-0, είχε υπό τον έλεγχό της τον αγώνα. Δεν τον… τελείωσε όμως.

BINTEO: Ετοιμάζεται για το σεντόνι η Τσέλσι, ανατροπή παραμονής για τη Γουότφορντ

Ετοιμάζεται για να κουνήσει το… σεντόνι η Τσέλσι που πέτυχε τη δεύτερη σερί της νίκη, περνώντας με 3-2 από την έδρα της Κρίσταλ Πάλας. Μάλιστα, με αυτό το τρίποντο οι «μπλε» προσπέρασαν έστω και προσωρινά και με παιχνίδι περισσότερο τη  Λέστερ, ανεβαίνοντας στην 3η θέση.

Με δύο παιχνίδια ξεκίνησε η 34η αγωνιστική της Premier League. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Τσέλσι προηγείται με 2-1 της Κρίσταλ Πάλας εκτός έδρας χάρη στα γκολ των Ζιρού (6’), Πούλισιτς (27’), ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Ζαχά (34’). Σε άλλο ματς η Γουότφορντ είναι ισόπαλη 1-1 με την Νόργουιτς. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπουέντια στο 4’ και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ντόουσον στο 10’.

Σωκράτης σε Τσάκα: «Πήγαινε για ύπνο ρε μ...» (ΦΩΤΟ)

Ο Γκρανίτ Τσάκα είναι πολύ ενεργός στα social media, δεν σταματά να ανεβάζει φωτογραφίες και ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος τον έβαλε στη… θέση του. Με στυλ ελληνικό.

Ο «Sokratis» θέλησε να πειράξει τον συμπαίκτη του στην Άρσεναλ και σχολιάζοντας μια φωτογραφία που είχε ανεβάσει ο Ελβετός αμυντικός χαφ έγραψε.

«Go to sleep re [email protected]@@, every day you post foto!! («Πήγαινε για ύπνο ρε μαλ@κα κάθε μέρα ανεβάζεις φωτογραφίες..»).

Η Γιουνάιτεντ υπέγραψε τον τρίτο Νέβιλ της ιστορίας της

Το όνομα Νέβιλ έχει γράψει ιστορία στη  Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και όλοι όσοι βρίσκονται στην ομάδα εύχονται να το κάνει ξανά τα επόμενα χρόνια.

Αυτό θα προσπαθήσει να το κάνει ο Χάρβεϊ Νέβιλ, γιος του Φιλ και ανιψιός του Γκάρι, που υπέγραψε μονοετές συμβόλαιο συνεργασίας με τους «κόκκινους διαβόλους».

Την είδηση αυτή την αποκάλυψε ο ίδιος μέσω του προσωπικού λογαριασμού του στο Instagram, αναφέροντας τα εξής: "Υπερήφανος που υπέγραψα το πρώτο επαγγελματικό μου συμβόλαιο με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα συνεχίζονται με μεγάλα παιχνίδια

• ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός, Μίλαν-Γιουβέντους, Λέστερ-Άρσεναλ, Αθλέτικ Μπιλμπάο-Σεβίλλη με πολλά ειδικά στοιχήματα στα πρακτορεία ΟΠΑΠ

Στην τελική ευθεία μπαίνουν τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και το ενδιαφέρον κορυφώνεται. Καθημερινά το πρόγραμμα περιλαμβάνει μεγάλα παιχνίδια.

Στη Super League ξεχωρίζουν το ντέρμπι ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός (Τετάρτη, 21:00) και ο αγώνας ΑΕΚ-ΟΦΗ (Τετάρτη, 21:30).

Στη Serie Α κλέβουν την παράσταση το ντέρμπι Μίλαν-Γιουβέντους (Τρίτη, 22:45) και το παιχνίδι Βερόνα-Ίντερ (Πέμπτη, 22:45).

BINTEO: Νίκη με αυτογκόλ για την Τότεναμ!

Η Τότεναμ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με την Έβερτον επικρατώντας με 1-0, ένα αποτέλεσμα που την φέρνει στην 8η θέση με 48 βαθμούς, επτά πίσω από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που είναι σε θέση... Ευρώπης. Αντίθετα η Έβερτον είναι αδιάφορη είτε για τα... ψηλά, είτε για τα... χαμηλά έχοντας 44 βαθμούς στην 11η θέση.