ΒΙΝΤΕΟ: Σοβαρό προβάδισμα για Μίλαν, μεγάλο πρόβλημα για Λάτσιο!

Εφιαλτικά ήταν το πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού της Λάτσιο με τη Μίλαν, που βρήκε τους «ροσονέρι» να προηγούνται με 2-0 και τους γηπεδούχους σε πολύ δύσκολη θέση.

Πάντως, η Λάτσιο έχει βρεθεί τέσσερις φορές φέτος πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, με τις δύο από αυτές να το έχει γυρίσει. Το δεύτερο ημίχρονο αναμένεται να είναι από τα σημαντικότερα στη σύγχρονη ιστορία της,

Το 0-1 της Μίλαν:

Αρχίζει να «βλέπει» Ευρώπη η Σασουόλο!

Πετάει...φωτιές η καταπληκτική Σασσουόλο, η οποία επικράτησε με 4-2 της Λέτσε εντός έδρας και  πλησίασε σε απόσταση βολής από την 7η θέση.

Η ομάδα του Ντε Τζέρμπι διεύρυνε το αήττητο σερί της στα 4 ματς (2-2-0), στα οποία σκόραρε τουλάχιστον τρεις φορές (13 συνολικά)!

Από την άλλη, οι «τζιαλορόσι» υπέστησαν την 6η συνεχόμενη ήττα τους, στις οποίες δέχθηκαν μίνιμουμ δύο τέρματα σε αυτές (25 συνολικά), ενώ συνεχίζουν να κινδυνεύουν με υποβιβασμό.

BINTEO: «Περίπατο» στο ντέρμπι με την Τορίνο έκανε η Γιουβέντους

Ντέρμπι μόνο στα χαρτιά ήταν το ματς της Γιουβέντους με την Τορίνο καθώς η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι ήταν καταιγιστική και επικράτησε με 4-1 της «γκρανάτα». Στο +7 από τη δεύτερη Λάτσιο βρίσκεται πλέον η «Γιούβε», στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη οι φιλοξενούμενοι.

ΒΙΝΤΕΟ: Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε το πρώτο του γκολ με φάουλ με τη Γιουβέντους!

Το έψαχνε εδώ και δύο χρόνια! Είδε δεκάδες εκτελέσεις φάουλ που κατέληγαν στο τείχος, στον τερματοφύλακα ή άουτ. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο τελικά τα κατάφερε και πέτυχε το πρώτο του γκολ με εκτέλεση φάουλ στη Γιουβέντους.

Έπρεπε να φτάσουμε στο 81ο παιχνίδι του με τη φανέλα της «Μεγάλης Κυρίας», ώστε ο Πορτογάλος σούπερ σταρ να σκοράρει με ωραία εκτέλεση φάουλ και να γράψει το 3-1 στο ντέρμπι με την Τορίνο!

Αυτό είναι το αποτέλεσμα ημιχρόνου στο ντέρμπι του Τορίνο

Με το ντέρμπι του Τορίνο ξεκίνησε η 30η αγωνιστική της Serie A. Μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Γιουβέντους προηγείται με 2-1 της Τορίνο χάρη στα γκολ των Ντιμπάλα (3’) και Κουαδράδο (29’). Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ με το πέναλτι του Μπελότι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

ΒΙΝΤΕΟ: Προβάδισμα για τη Γιουβέντους με σόλο Ντιμπάλα!

Η Γιουβέντους άνοιξε το σκορ με ωραίο σόλο του Πάολο Ντιμπάλα και σουτ που κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα της Τορίνο. Ο Αργεντινός επιθετικός σκόραρε σε τέταρτο διαδοχικό ματς.

Δείτε το γκολ του Ντιμπάλα:

Facebook

Έγραψε ιστορία στην Serie A o Μπουφόν!

Μερικούς μήνες πριν κλείσει τα 43 του χρόνια, ο θρυλικός τερματοφύλακας της Γιουβέντους, Τζιανλουίτζι Μπουφόν χάραξε το όνομά του στα βιβλία της ιστορίας του calcio. Ο Ιταλός γκολκίπερ πήρε τα γάντια του βασικού από τον Μαουρίτσιο Σάρι για το «derby della Mole» και πραγματοποίησε στην 648η εμφάνιση στην Serie A αφήνοντας για πάντα πίσω στη σχετική λίστα τον κορυφαίο αμυντικό όλων των εποχών και μύθο της Μίλαν, Πάολο Μαλντίνι.

Ιταλικό ενδιαφέρον για Γιαννούλη

Στη μεταγραφική λίστα της Αταλάντα βρίσκεται το όνομα του Δημήτρη Γιαννούλη σύμφωνα με δημοσιεύματα από την Ιταλία, με την ομάδα της Serie A να προετοιμάζει το έδαφος σε πιθανή αποχώρηση του Τίμοθι Καστάνιε.

Ο Βέλγος μπακ έχει τραβήξει την προσοχή της Παρί Σεν Ζερμέν και της Τότεναμ και μοιάζει πολύ πιθανό να αφήσει το Μπέργκαμο για έναν άλλο σύλλογο.

Δημοσίευμα της «calcioatalanta.it» αναφέρει πως στην Αταλάντα εξετάζουν τρεις ποδοσφαιριστές για το αριστερό άκρο της άμυνας.

04/07/2020

Κορυφώνεται το ενδιαφέρον στην Serie A

Πολλά ειδικά στοιχήματα από το Πάμε Στοίχημα για τους αγώνες Λάτσιο-Μίλαν και Γιουβέντους-Τορίνο

Η μάχη για την κατάκτηση του τίτλου της Serie A συνεχίζεται με αμείωτη ένταση με τις Γιουβέντους και Λάτσιο να διεκδικούν το τρόπαιο του πρωταθλητή, με τέσσερις βαθμούς να τις χωρίζουν.

Ο Μπότης υπέγραψε τριετές συμβόλαιο με την Ίντερ

Ο Νίκος Μπότης, όπως είναι γνωστό εδώ και καιρό, θα συνεχίσει την καριέρα του στην Ιταλία και την Ίντερ.

Ο 16χρονος τερματοφύλακας της Κ17 του ΠΑΟΚ, ήταν στην αποστολή της ομάδας που κατέκτησε στη Λαμία το πρωτάθλημα υποδομών της Superleague, είχε συμφωνήσει σ’ όλα με τους «νερατζούρι». Όπως ανέφερε ο Ιταλός δημοσιογράφος, Ματέο Μπαρτάγκι του Skysport, «ο Έλληνας τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ υπέγραψε τριετές συμβόλαιο και θα ενταχθεί στην primavera».

03/07/2020
Η απίστευτη απάντηση του Λοβέρα σε ερώτηση για τον Τσιμίκα και τη Νάπολι!

Ο Μάξι Λοβέρα μίλησε σε ραδιοφωνικό σταθμό της Νάπολη και μεταξύ άλλων ρωτήθηκε και για τον Κώστα Τσιμίκα και τους «παρτενοπέϊ» δίνοντας τρομερή απάντηση!

Ο Λοβέρα ρωτήθηκε μεταξύ άλλων και για το αν του έχει αναφέρει κάτι ο Τσιμίκας για τη Νάπολι και για το ενδεχόμενο να πάρει τελικά εκεί μεταγραφή, με τον Λοβέρα να απαντάει ότι δεν έχει πολλές επαφές μαζί του καθώς εκτός από ισπανικά δεν γνωρίζει άλλη γλώσσα!

03/07/2020

Εισαγγελέας ερευνά καταγγελίες εναντίον του Ινφαντίνο

Η Εποπτική Αρχή της Ομοσπονδιακής Εισαγγελίας, ανακοίνωσε τον διορισμό έκτακτου εισαγγελέα, ώστε να εξετάσει τις ποινικές καταγγελίες κατά του προέδρου της FIFA, Τζιάνι Ινφαντίνο.

Ο πρόεδρος του Ανώτατου Δικαστηρίου και του Διοικητικού Δικαστηρίου του Ομπβαλντέν, Στεφάν Κελέρ, ανέλαβε την «εξέταση των ποινικών καταγγελιών που έχουν διαβιβαστεί στην Ομοσπονδιακή Εισαγγελία εναντίον του Τζάνι Ινφαντίνο και του Μικαέλ Λομπέρ», ανακοίνωσε η ελβετική εισαγγελική αρχή.

ΒΙΝΤΕΟ: Αποχαιρετάει το σεντόνι η Ρόμα, «ανάσα» για Ουντινέζε

Με την πέμπτη θέση θα πρέπει να αρχίσει να βολεύεται η Ρόμα που γνώρισε εντός έδρας ήττα-σοκ από την Ουντινέζε με 2-0. Οι τζαλορόσι έμειναν στους 48 βαθμούς, στο -12 από την Αταλάντα που παραμένει τέταρτη και πλέον αγγίζει τα όρια του… θαύματος να αρπάξουν εισιτήριο για το επόμενο Champions League με την εικόνα που παρουσιάζουν.

Η Ουντινέζε πήρε μια σπουδαία νίκη μέσα στο «Ολίμπικο». Άνοιξε το σκορ στο 12′ με τον Λαζάνια και η αποβολή του Περότι με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 30′ απλοποίησε τα δεδομένα.

ΒΙΝΤΕΟ: «Κατάπιε» τη Νάπολι η Αταλάντα και… κουνάει σεντόνι!

Τη δαιμονιώδη κατάστασή της επιβεβαίωσε σε ένα ακόμη παιχνίδι η Αταλάντα. Η ομάδα του Μπέργκαμο ξεπέρασε και το εμπόδιο της Νάπολι, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Serie A, καθώς επικράτησε με σκορ 2-0.

Δύσκολα τα πράγματα για τον Βαγιαννίδη στην Ίντερ

Μπορεί η σεζόν να μην έχει ολοκληρωθεί ακόμα στην Ιταλία, αλλά ήδη τα ρεπορτάζ καταστρώνουν τα πλάνα της Ίντερ για την επόμενη σεζόν.

Μετά τη μεταγραφή του Αχράφ Χακίμι, που είναι δεδομένο ότι θα αποτελέσει τον δεξιό μπακ-χαφ της επόμενης μέρας στο 3-5-2, οι αναφορές αφορούν και τον Γιώργο Βαγιαννίδη που αποκτήθηκε ως ελεύθερος από τον Παναθηναϊκό.

Σύμφωνα με το «passioneinter.com», ο 19χρονος αναμένεται να παραχωρηθεί δανεικός, αφού είναι ακόμα άπειρος και έχει μπροστά του και τον Αντόνιο Καντρέβα.

ΒΙΝΤΕΟ: Γλίτωσε με αυτογκόλ η Μίλαν

Η Σπαλ ήταν κοντά στο να κάνει την έκπληξη αλλά αυτοκτόνησε καθώς με αυτογκόλ του Βικάρι στο 90+4΄ έδωσε την ευκαιρία στην Μίλαν να αποσπάσει ισοπαλία 2-2.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο μέρος με σκόρερ τους Βαλότι (18΄) και Φλοκάρι (30΄) μένοντας με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Ντι Αλεσάντρο στο 43ο λεπτό. Ο Λεάο μείωσε σε 2-1 στο 79ο λεπτό για να ακολουθήσει το αυτογκόλ του Βικάρι στο 90+4΄που διαμόρφωσε το τελικό σκορ (2-2).

Εύκολη νίκη για την Ίντερ

Ο Αντόνιο Κόντε έδωσε ανάσες σε Λουκάκου και Ερικσεν, όμως η Ιντερ δεν είχε πρόβλημα να «γαζώσει» την... υποβιβασμένη, Μπρέσια (6-0), και να πάει ξανά στο -4 από τη 2η, Λάτσιο.

Τα αποτελέσματα ημιχρόνου των ματς της Serie A που ξεκίνησαν στις 20:30

Δύο ματς βρίσκονται σε εξέλιξη για την 29η αγωνιστική της Serie A. Η Ίντερ προηγείται με 3-0 της Μπρέσια εντός έδρας με τα γκολ των Γιάνγκ (5’), Σάντσες (πέν. 20’), Ντ’ Αμπρόσιο (45’). Η Μπολόνια προηγείται με 1-0 της Κάλιαρι εντός έδρας χάρη στο γκολ του Μπάροου στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.