Βόλεϊ - Champions League: Πανηγυρική πρόκριση για τις «ερυθρόλευκες»

Η ομάδα βόλεϊ γυναικών του Ολυμπιακού πραγματοποίησε μια επιβλητική εμφάνιση στη Λευκορωσία απέναντι στη Μιντσάνκα Μινσκ, την οποία διέλυσε με 3-0 σετ (19-25, 22-25, 22-25) και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Εκεί θα αντιμετωπίσει την ΖΟΚ Μπιμάλ από τη Σερβία, με το πρώτο ματς να γίνεται την Τετάρτη 27 Οκτωβρίου.

Οι παίκτριες του Ζιλ Φερέρ Κουτίνιο ήταν εξαιρετικές σε όλο το παιχνίδι και κυριάρχησαν απέναντι στη Μιντσάνκα, η οποία κατάφερε να πιέσει τον Ολυμπιακό μόνο στο 3ο σετ.

Live: Μιντσάνκα Μινσκ-Ολυμπιακός 0-3 (19-25, 22-25, 22-25) (τελικό)

Ο Ολυμπιακός πήρε και το τρίτο σετ με 25-22.

Ο Ολυμπιακός πήρε και το δεύτερο σετ με 25-22.

Ο Ολυμπιακός πήρε το πρώτο σετ με 25-19.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Για να ξεπεράσει το εμπόδιο της ομάδας από τη Λευκορωσία, ο Ολυμπιακός θέλει τη νίκη με οποιοδήποτε σκορ, ενώ σε περίπτωση ήττας με 3-2, θα χρειαστεί το χρυσό σετ.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-2 σετ στο πρώτο ματς.

Παρακολουθήστε στην εξέλιξη του αγώνα.

CEV Champions League Γυναικών: Να τελειώσει τη δουλειά στο Μινσκ ο Ολυμπιακός (ΦΩΤΟ)

Η ομάδα βόλεϊ γυναικών του Ολυμπιακού βρίσκεται στη Λευκορωσία για τον επαναληπτικό με τη Μιχάνσκα Μινσκ που θα ξεκινήσει στις 6:00 το απόγευμα.

Οι ερυθρόλευκες, μετά την επικράτηση με 3-2 στο πρώτο παιχνίδι στο Ρέντη πριν μία εβδομάδα, θέλουν να «σφραγίσουν» το εισιτήριο για τον γ’ προκριματικό γύρο του CEV Champions League.

Καζάζης: «Ξεκινήσαμε ιδανικά τις υποχρεώσεις μας»

Ιδανικό ήταν το ξεκίνημα των επίσημων υποχρεώσεων του Ολυμπιακού σύμφωνα με τον τεχνικό της ομάδας Δημήτρη Καζάζη, μετά και τη δεύτερη σερί νίκη με 3-0 επί της Μλάντοστ Μπρτσκο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Δημήτρη Καζάζη μετά το παιχνίδι με τη Μλάντοστ στον Ρέντη:

«Σίγουρα είναι ο ιδανικός τρόπος για να ξεκινήσουμε τις υποχρεώσεις μας. Δύο νίκες με καλές εμφανίσεις, ήταν κάτι που το χρειαζόμασταν. Είναι επίσης μια καλή προετοιμασία ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος και νομίζω ότι είμαστε σε καλό δρόμο και προσπαθούμε παιχνίδι με παιχνίδι να γινόμαστε καλύτεροι.

Βόλεϊ: Σαν σε προπόνηση ο Ολυμπιακός στον δεύτερο προκριματικό γύρο του CEV Champions League

Την πρόκριση στον δεύτερο προκριματικό γύρο του CEV Champions League πανηγύρισε ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε εύκολα της Μλάντοστ Μπρκο με 3-0 σετ στο κλειστό γήπεδο «Μελίνα Μερκούρη» και πλέον θα περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του για την επόμενη φάση.

Οι Ερυθρόλευκοι που είχαν επικρατήσει των Βόσνιων και πάλι με 3-0 στο εκτός έδρας ματς, δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους αντιπάλους τους, παίζοντας εξαιρετικά στο πρώτο και το τρίτο σετ, για να πανηγυρίσουν τη νίκη και πλέον να περιμένουν τον… επόμενο.

Volley League Γυναικών: Το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής

Έγινε γνωστό το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών. Το ματς που ξεχωρίζει είναι αυτό ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ που θα διεξαχθεί το ερχόμενο Σάββατο στο κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας.

13/10/2021

ΒΟΛΕΪ - LIVE: Ολυμπιακός - Μλάντοστ 3-0 (25-16, 25-21, 25-17)

Τέλος του αγώνα, ο Ολυμπιακός πήρε και το τρίτο σετ με 25-17. Οι ερυθρόλευκοι παίρνουν την πρόκριση για τον 2ο προκριματικό γύρο του CEV Champions League.

Ο Ολυμπιακός πήρε και το δεύτερο σετ με 25-21

Ο Ολυμπιακός πήρε εύκολα το πρώτο σετ με 25-16.

Άρχισε ο αγώνας.

Την πρόκριση στον β’ προκριματικό γύρο του CEV Champions League σφραγίζει απόψε ο Ολυμπιακός απέναντι στη Μλάντοστ Μπρτσκο.

Ολυμπιακός είχε νικήσει με 3-0 σετ στον πρώτο αγώνα, στη Βοσνία.

Δείτε το ματς:

CEV Champions League: Έτοιμος να «σφραγίσει» την πρόκριση κόντρα στη Μλάντοστ ο Ολυμπιακός (ΦΩΤΟ)

Με μοναδικό στόχο να «σφραγίσει» την πρόκριση στον β’ προκριματικό γύρο του CEV Champions League, ο Ολυμπιακός υποδέχεται τη Μλάντοστ Μπρτσκο στις 7:00 το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη».

Οι Πειραιώτες καλούνται να υπερασπιστούν το προβάδισμα που απέκτησαν με την καθαρή νίκη (3-0) στη Βοσνία και χρειάζονται δύο σετ για να εξασφαλίσουν την παρουσία τους στον επόμενο προκριματικό γύρο.

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας της Volley League

Με ένα ματς την Παρασκευή, δυο το Σάββατο και ένα ην Κυριακή θα διεξαχθεί η πρεμιέρα της φετινής Volley League, όπως ανακοίνωσε σήμερα η ΕΣΑΠ.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα:

Παρασκευή 15 Οκτωβρίου 2021, 19:15, Ερμούπολη, ΕΡΤ-3: Α.Ο. Φοίνικας Σύρου - Π.Α.Ο.Κ.

Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021, Ηράκλειο, 17:00 (L.Str.): Ο.Φ.Η. - Ολυμπιακός

Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021, Βέροια, 19:00 (L.Str.): Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων

Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021, Άγιος Θωμάς Μαρούσι, 16:30 (L.Str.): Παναθηναϊκός - Α.Ο.Π. Κηφισιάς

Βόλεϊ: «Σφραγίζει» την πρόκριση με Μλάντοστ ο Ολυμπιακός

Η ομάδα βόλεϊ ανδρών του Ολυμπιακού, υποδέχεται αύριο την Μλάντοστ Μπρτσκο, στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη», με μοναδικό στόχο να «σφραγίσει» την πρόκριση στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.

Η απόφαση του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού για τα τηλεοπτικά στα ομαδικά σπορ

Ο Ερασιτέχνης Παναθηναϊκός φαίνεται πως κάνει πράξη τα όσα διέρρεαν τις προηγούμενες εβδομάδες και δεν θα μπει στην κεντρική διαχείριση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων στο βόλεϊ.

Στο «τριφύλλι» μάλιστα, όπως όλα δείχνουν θα ακολουθηθεί η ίδια τακτική και στα υπόλοιπα σπορ του Ερασιτέχνη, προβάλλοντας τους αγώνες μέσω livestreaming.

Στον Ερασιτέχνη τονίζουν πως δεν θέλουν να προχωρήσουν σε συμφωνίες που δεν είναι συμφέρουσες για τον σύλλογο με αποτέλεσμα να προχωρήσουν μόνοι τους για τα τηλεοπτικά δικαιώματα σε όλα τα σπορ.

Βόλεϊ: Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε το τουρνουά του ΟΦΗ

Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε με 3-2 σετ του Φοίνικα Σύρου σε ένα πολύ δυνατό φιλικό ματς στο πλαίσιο του φιλανθρωπικού τουρνουά που διοργάνωσε ο ΟΦΗ και κατέκτησε την πρώτη θέση.

Οι δύο προπονητές δοκίμασαν πράγματα και ανακάτεψαν πολλές φορές την τράπουλα μέσα στο ματς. Μην ξεχνάμε ότι απέχουμε λίγες ημέρες από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Volley League που είναι προγραμματισμένη για το Σάββατο 16 Οκτωβρίου.

Volley League γυναικών: Ο ΠΑΟΚ το ντέρμπι 3-0 τον ΑΟ Θήρας, νίκες και για Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό, ΑΕΚ

Το ματς του ΠΑΟΚ με τον ΑΟ Θήρας ξεχώριζε από το πρόγραμμα της πρώτης αγωνιστικής της Volley League των γυναικών με τον Δικέφαλο να παίρνει τη νίκη με 3-0 σετ.

Ο αγώνας ήταν ιδιαίτερα δυνατός και κρίθηκε στην αποτελεσματικότητα των κοριτσιών του Τάκη Φλώρου στα κρίσιμα σημεία. Το πρώτο σετ ήταν ντέρμπι από την αρχή μέχρι το τέλος του. Οι γηπεδούχες κατάφεραν να προηγηθούν με 8-3, αλλά ο ΑΟ Θήρας με επί μέρους 9-16 κατάφεραν να προσπεράσουν στο σκορ με 17-19.

ΒΟΛΕΪ: Ολυμπιακός - Αμαζόνες 3-0: Ξεκίνημα με περίπατο για τις «ερυθρόλευκες»

Επίδειξη δύναμης και με τις απαραίτητες ανάσες ενόψει της ρεβάνς με τη Μινσκ για τον Ολυμπιακό. Οι «ερυθρόλευκες» φιλοξένησαν τις Αμαζόνες και χωρίς να συναντήσουν το παραμικρό πρόβλημα επικράτησαν με 3-0 (25-14, 25-13, 25-21) και ξεκίνησαν με νίκη το φετινό πρωτάθλημα της Volley League. Ένας αγώνας που ουσιαστικά για τα κορίτσια του Φερέλ Κουτίνο ήταν όπως αναφέραμε μια προπόνηση για τη ρεβάνς της Λευκορωσίας.

ΒΟΛΕΪ: Φιλική νίκη πριν από την ρεβάνς ο Ολυμπιακός

Φιλική νίκη επί της Κηφισιάς με 3-1 σετ πανηγύρισε ο Ολυμπιακός.

Οι ερυθρόλευκοι έδειξαν καλό πρόσωπο για ένα ακόμα παιχνίδι και έδειξαν πανέτοιμοι για τον επαναληπτικό της Τετάρτης (13/10 – 19:00) κόντρα στην Μλάντοστ Μπρτσκο, για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.

Οι ερυθρόλευκοι πήραν τα δύο πρώτα σετ, με την Κηφισιά να ανεβάζει κατακόρυφα στροφές στο τρίτο σετ και να μειώνει σε 2-1. Οι δύο ομάδες έδωσαν μεγάλη μάχη και στο τέταρτο σετ, με τον Ολυμπιακό να έχει ελαφρύ προβάδισμα και να παίρνει το σετ με 26-24.

Νίκη στο τάι μπρέικ και ελπίδες πρόκρισης για τον Ολυμπιακό

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση του στον τρίτο προκριματικό γύρο του CEV Champions League πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκες» επικράτησαν με 3-2 σετ της Μιντσάνκα Μινσκ και θα ταξιδέψουν την επόμενη εβδομάδα στη Λευκορωσία για να "σφραγίσουν" την πρόκριση στον επαναληπτικό που θα γίνει την ερχόμενη Πέμπτη.

Η νικήτρια του ζευγαριού θα παίξει με την νικήτρια του Ζοκ (Σερβία)- Μπρσκο (Βοσνία) για μια θέση στους ομίλους του CEV Champions League.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με ... φόρα το παιχνίδι και έφτασε σχετικά εύκολα στο 1-0 (25-21).

LIVE-Βόλεϊ: Ολυμπιακός - Μιντσάνκα Μινσκ 3-2 (25-21, 25-27, 25-23, 20-25, 15-13) (τελικό)- τεράστια νίκη για τον Ολυμπιακό!

Ο Ολυμπιακός πήρε το τάι μπρέικ και τη νίκη με 15-13.

Η Μιντσάνκα πήρε το τέταρτο σετ με 25-20.

Ο Ολυμπιακός πήρε το τρίτο σετ με 25-23.

Η Μιντσάνκα πήρε το δεύτερο σετ με 27-25.

Ο Ολυμπιακός πήρε το πρώτο σετ με 25-21.

CEV Champions League Γυναικών: Πρώτη μονομαχία του Ολυμπιακού κόντρα στη Μιντσάνκα Μινσκ με στόχο την πρόκριση

Μετά τη νίκη της ομάδας βόλεϊ ανδρών του Ολυμπιακού στο CEV Champions League, σειρά παίρνουν οι γυναίκες, καθώς στις 7:00 το απόγευμα υποδέχονται την Μιντσάνκα Μινσκ για τον πρώτο μεταξύ τους αγώνα στο πλαίσιο του β’ προκριματικού γύρου.

Οι ερυθρόλευκες μετά τις δύο νίκες με την Αστερίξ, θέλουν την τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς στη φετινή ευρωπαϊκή τους πορεία, η οποία θα τους δώσει το πλεονέκτημα ενόψει του επαναληπτικού που θα διεξαχθεί την επόμενη Πέμπτη (14/10).

Καζάζης: «Σημαντική για Ολυμπιακό και ελληνικό βόλεϊ κάθε νίκη εκτός συνόρων»

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με το «δεξί» τις φετινές του επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις επικρατώντας με 3-0 της Μλάντοστ στο Μπρτσκο για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Champions League. Στις δηλώσεις του στην επίσημη ιστοσελίδα των «ερυθρολεύκων» ο τεχνικός των πρωταθλητών, Δημήτρης Καζάζης ανέφερε τα εξής: