ΛΑΜΙΑ - ΠΑΣ

Live: Λαμία - ΠΑΣ Γιάννινα 0-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτός ο Περέα, μέσα ο Λιάσος.

84': Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά.

80': Σουτ του Λώλη, μπλοκαρει ο Γκαραβέλης.

79': Αλλαγές για την Λαμία. Σκόνδρας και Σαρταμαντάς αντι Προβυδάκη και Μαρτίνεθ.

72': Λώλης αντί Μπρένερ για τον ΠΑΣ.

69': Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο, για φάουλ στον Ρόμανιτς.

68': Φάουλ υπέρ της Λαμίας,.από δεξιά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Λοντίγκιν.

66': Αλλαγή για την Λαμία. Ο Μανουσάκης να αντικαθιστά τον Ταϊρόν.

60': Δύο αλλαγές για την Λαμία. Αραμπούλι και Ελευθεριάδης αντί των Τσούκαλου και Νούνιες.

58': Στον ΠΑΣ Γιάννινα διαμαρτύρονται για πέναλτι πάνω στον Μπρένερ, ο Παπαπέτρου καταλογίζει χέρι και τελικά η φάση ελέγχεται από το VAR, που δεν βρίσκει παράβαση!

54': ΓΚΟΟΟΛ ο ΠΑΣ. Ωραίο σουτ του Σάλιακα λίγο έξω από την περιοχή της Λαμίας και η μπάλα στα δίχτυα.

51': Απευθείας εκτέλεση από τον Προβυδάκη, πάνω στο τείχος η μπάλα.

Αρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

38': Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο, για φάουλ στον Σνάιντερ.

31': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Σνάιντερ να υποδέχεται ωραία την μπάλα εντός περιοχής, να γυρίζει και να σουτάρει, αλλά ο Γκαραβέλης διώχνει σε κόρνερ.

24': Σέντρα του Πίρσμαν από αριστερά, ολιγωρία στην άμυνα της Λαμίας, με τον Σάλιακα να διώχνει καλού κακού σε κόρνερ.

12': Σέντρα του Μαρτίνεθ από αριστερά, για τον Ταϊρόν στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα περνάει τόσο από αυτόν όσο και από τον Πίρσμαν.

3': Πρώτη φάση στο ματς, με τον Σάλιακα να γεμίζει παράλληλα από δεξιά, αλλά ούτε ο Μπρένερ, ούτε ο Μορέιρα κατάφεραν να μπουν στην πορεία της μπάλας...

Η Λαμία αντιμετωπίζει τον ΠΑΣ στο Πανθεσσαλικό στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι ενδεκάδες

Οι τυπικά γηπεδούχοι θα παραταχθούν με 4-3-3 και τους: Γκαραβέλη, Προβυδάκη, Αντέτζο, Τζανετόπουλο, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Γκέντσογλου, Νούνιες, Ταϊρόν, Τσούκαλο και Ρόμανιτς.

Ενώ οι φιλοξενούμενοι θα αρχίσουν με 4-4-2 και τους: Λοντίγκιν, Σάλιακα, Κάργα, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Μπρένερ, Καραχάλιο, Ντομίνγκεθ, Σνάιντερ, Περέα και Μορέιρα.