Live: Ολυμπιακός-Βόλος

Live: Ολυμπιακός-Βόλος 2-1 (τελικό)

Τέλος στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Βόλος 2-1!

90'+6' Άστοχο σουτ του Νίνη.

90'+1' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-1! Ο Βαλμπουενά με τρομερή εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

88' ΓΚΟΛ ο Βόλος, 1-1! Ο Φαν Βέερτ ευνοήθηκε από το κακή επέμβαση του Μπα, βρέθηκε φάτσα με τον Βατσλίκ και τον εκτέλεσε με ωραίο τελείωμα.

85' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ο Ελ Αραμπί εκτέλεσε χαμηλά το πέναλτι και νίκησε τον Κλέιμαν. Στο πλαϊνό δίχτυ η μπάλα.

Θα υπάρξει επιπλέον καθυστέρηση. Έντονα παράπονα του Αμπασκάλ, δεν φαίνεται ξεκάθαρα για ποιον λόγο. Κάτι έδειχνε ο προπονητής του Βόλου και μάλλον δεν αφορούσε το μαρκάρισμα στον Ρέαμπτσιουκ.

80' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Ρέαμπτσιουκ έφυγε κάθετα στην αντίπαλη άμυνα, ο Ρομέρο σπρώχνει τον Μολδαβό και ο Κουτσιαύτης έδειξε την άσπρη βούλα. Κίτρινη ο Βοϊτσκόφσκι.

79' Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά από τα αριστερά, πήδηξαν για κεφαλιά Τικίνιο και Σισέ, αλλά η μπάλα βρήκε στην πλάτη αμυνόμενου και πέρασε παράλληλα με την εστία.

74' Δύο αλλαγές ο Βόλος: Βοϊτκόφσκι αντί Ροσέρο και Νίνης αντί Ορόζ.

71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Εμβιλά. Αποθέωση για τον Μαροκινό.

70' Άστοχη κεφαλιά του Τικίνιο στη σέντρα του Ανδρούτσου.

66' Τσοκάνης αντί Σοάρες για τον Βόλο.

60' Βαλμπουενά αντί Λόπες για τον Ολυμπιακό.

58' Γκιουλέν αντί Πουρίτα για τον Βόλο.

56' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Φαν Βέερτ, αλλά υποδεικνύεται σε αντικανονική θέση. Σωστή η απόφαση, όπως φάνηκε και από το replay.

50' Άστοχη κεφαλιά του Μπα, ήλεγχε την κατάσταση ο Κλέιμαν.

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

Τριπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Οι Ανδρούτσος, Μασούρας και Μαντί Καμαρά αντί Λαλά, Ροντρίγκες και Αγκιμπού Καμαρά.

Ημίχρονο στο "Γ. Καραϊσκάκης": Ολυμπιακός-Βόλος 0-0

45+3' Κεφαλιά του Τικίνιο από κόρνερ του Λόπες, έδιωξαν οι γηπεδούχοι πάνω στη γραμμή.

44' Εκτέλεση φάουλ του Ρομέρο από μακριά, η μπάλα στην... κερκίδα.

37' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Γκάρι έφυγε κάθετα, από κάθετη του Λαλά, έκανε το γύρισμα για τον Λόπες και έδιωξαν τελευταία στιγμή οι φιλοξενούμενοι.

33' Κόρνερ του Λόπες, κεφαλιά του Σισέ, που, ωστόσο, έκανε φάουλ στον Κλέιμαν.

23' Άστοχο σουτ με τον Ρεγκατέν για τον Βόλο.

21' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Λόπες από το ημικύκλιο, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Κλέιμαν.

18' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Φάουλ του Λόπες, κεφαλιά του Εμβιλά και διώχνει ο Κλέιμαν με δυσκολία.

10' Το έβγαλε ο Βατσλίκ! Ο Φαν Βέερτ εκτέλεσε χαμηλά και ο Τσέχος έπεσε στη δεξιά του γωνία και απέκρουσε, ενώ στη συνέχεια ο παίκτης του Βόλου αστόχησε με κεφαλιά.

9' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Βόλο! Κάθετη του Μπαρτόλο, ο Ρεγκατέν βρέθηκε φάτσα με τον Βατσλίκ, ο οποίος τον ανέτρεψε.

4' Τελική για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ, μονοκόμματο σουτ του Ροντρίγκες και η μπάλα εκτός εστίας.

Έναρξη στο ματς!

Ο Ολυμπιακός αναζητά τη νίκη που θα επαναφέρει το +6 από τη δεύτερη ΑΕΚ απέναντι στον ιδιαίτερα επικίνδυνο Βόλο για την 11η αγωνιστική της Super League 1.

Οι ενδεκάδες:

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ – Λαλά, Σισέ, Μπα, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Μπουχαλάκης – Ροντρίγκες, Αγκιμπού Καμαρά, Ρόνι Λόπες - Τικίνιο

Βόλος (Γκιγέρμε Αμπασκάλ): Κλέιμαν, Ρινέρ, Πουρίτα, Φαν Φέερτ, Ρεγκατέν, Σοάρες, Ορόζ, Φεράρι, Ρομέρο, Ροσέρο και Μπαρτόλο

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κρίστινσον, Μ. Καμαρά, Ονιεκουρού, Ελ Αραμπί, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Μάρκοβιτς και Βαλμπουενά.

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κότνικ, Σ. Παπαδόπουλος, Γκιουλέν, Τσοκάνης, Νίνης, Βοϊτκόφσκι, Μεταξάς, Τερεζίου και Λογαράς.

Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης. Βοηθοί: Τρύφων Πετρόπουλος, Αντώνιος Σινιοράκης 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης