LIVE: Ξάνθη – Παναιτωλικός 1-1 (τελικό)

90+8′ Ο Στάρτζεον από αριστερά σουτάρει, μεγάλη επέμβαση του Φερνάντεw με το πόδι.

Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′ Φασίδης αντί Κοβάτσεβιτς και Μουλέν αντί Μπαριέντος για την Ξάνθη.

88′ Κίτρινη κάρτα στον Στάρτζεον.

83΄ Γκοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Μπαϊροβιτς ισοφαρίζει με απευθείας εκτέλεση φάουλ!

81′ Μπαϊροβιτς αντί Τσιγγάρα για τον Παναιτωλικό.

77′  Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη. Στάρτζεον αντί Ντουρίτσκοβιτς, Φοσέ αντί Ντε Αμορίμ.

70′ Nτουάρτε αντί Άλβαρες για τον Παναιτωλικό.

69′ Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Κάστρο για κλωτσιά στο πρόσωπο του Φερνάντες.

62΄ Γκοοολ για την Ξάνθη!  Ο Τζουρίσκοβιτς εκτελεί εύστοχα το πέναλτι.

57′ Πέναλτι έχει γίνει πάνω στον Ντε Αμορίμ από τον Ντάλσιο και χρειάζονται VAR. Θα πάει να το δει ο διαιτητής.

51′ Σέντρα του Μουνιέ, λάθος κόψιμο του Λισγάρα, ο Τσιγγάρας σουτάρει με δύναμη πάνω στον Άμπαντ, μετά ο Κασάδο, ίσως να βρίσκει και με το χέρι, σε κόρνερ. Η καλύτερη στιγμή του Παναιτωλικού στο ματς.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45+2′ Ο Φερνάντες αποκρούει εντυπωσιακά την εκτέλεση του Κάστρο.

45+1′ Πέναλτι για την Ξάνθη! Ο Μαλής ανατρέπει τον Κάστρο.

41′ Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη! Σέντρα του Ντε Αμορίμ, κεφαλιά του Κάστρο μόλις άουτ.

40′ Μεγάλη επέμβαση του Φερνάντες σε σουτ του Ντε Αμορίμ.

35′ Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη, με τον Κάστρο να πασάρει στον Ντε Αμορίμ από διαγώνια αριστερά το σουτ, λίγο έξω.

35′ Σουτ του Κοβάτσεβιτς με το αριστερό, μπλόκαρε ο Φερνάντες.

32′ Σουτ του Μπαριέντος, μπλοκάρει ο Φερνάντες.

15′ Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο.

6′ Κίτρινη κάρτα στον Ντίαζ για σκληρό μαρκάρισμα στον Ντουρίτσκοβιτς.

3′ Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη! Σέντρα του Μπαξεβανίδη, ο Μπαριέντος στο πρώτο δοκάρι δεν βρίσκει την μπάλα όπως θέλει άουτ.

1′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Από την πάσα του Μπαριέντος για τον Κάστρο, με παρέμβαση αμυντικού η μπάλα φτάνει στον Ντουρίτσκοβιτς που σουτάρει μέσα από την περιοχή, η μπάλα μόλις άουτ.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Παναιτωλικός: Φερνάντες, Τσιγγάρας, Λιάβας, Ντάλσιο, Ντίαζ, Ντάουντα, Άλβαρες, Μουνιέ, Κέβιν, Μαλής, Ρόσα

Ξάνθη: Αμπάντ, Καρασαλίδης, Ντε Αμορίμ, Λισγάρας, Μπαξεβανίδης, Κασάδο, Τζουρίσκοβιτς, Μπαριέντος, Κάστρο, Κοβάσεβιτς, Τερκί