Live: Μπόρατς Μπάνια Λούκα – Παναθηναϊκός 1-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

90′: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Ουναΐ να σεντράρει από αριστερά και τον Ιωαννίδη να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ, με κεφαλιά.

88′: Τσάβιτς αντί Σάβιτς και Μάρτσετιτς αντί Ντεσπότοβιτς.

86′: Κίτρινη κάρτα στον Ίνγκασον για διαμαρτυρία.

86′: Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μαντσίνι, ο Ίνγκασον προσπαθεί να πάρει την κεφαλιά, αλλά κάνει επιθετικό φάουλ στον Σισκόβσκι.

82′: Κίτρινη κάρτα στον Κουλάσιν, για αντιαθλητικό μαρκάρισμα πάνω στον Μλαντένοβιτς, αντί για… κόκκινη.

78′: Αράο-Μαντσίνι αντί Μαξίμοβιτς και Μπακασέτα αντίστοιχα.

77′: Σρέτσκοβιτς έξω, Χρέλια στην θέση του.

73′: Κίτρινη κάρτα στον Μαξίμοβιτς, για φάουλ στον Κουλάσιν.

72′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με το δυνατό σουτ του Τετέ, αλλά η μπάλα σταματάει στο δοκάρι.

69′: Ο Ιωαννίδης αντικαθιστά τον Σπόραρ.

67′: Διπλή αλλαγή και η Μπόρατς. Σκόρουπ-Νικόλοφ και Βούκτσεβιτς-Κβρζιτς.

65′: Πελίστρι και Τσέριν εκτός, Ουναΐ και Τετέ τους αντικαθιστούν.

64′: Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ.

62′: Μπακασέτας και Τζούρισιτς έκρυψαν την μπάλα, ο Σέρβος γύρισε στον Σπόραρ που ανενόχλητος κατάφερε να στείλει την μπάλα ελάχιστα άουτ

52′: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με το σουτ του Ερέρα, από θέση μέσα αριστερά, αλλά ο Ντραγκόφσκι διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ.

50′: ΓΚΟΛ η Μπόρατς.  Εκτέλεση φάουλ του Χερέρα, με την δυνατή κεφαλιά του Ντεσπότοβιτς, που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Ντραγκόφσκι…

47′: Κίτρινη κάρτα στον Σκόρουπ, για φάουλ στον Μπακασέτα.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Δεν υπάρχει πέναλτι σύμφωνα με το VAR, συνεχίζεται το ματς.

Διακοπή στο ματς, εξετάζεται η φάση για το χέρι που είπαμε προηγουμένως…

43′: Φάση διαρκείας και ευκαιρίες για το 0-2 για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Τσέριν σε πρώτο χρόνο να βρίσκει στο χέρι του Βούκσεβιτς, να ακολουθούν διαδοχικές προσπάθειες των Μπακασέτα

39′: Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με την ατομική ενέργεια του Τσέριν, που κόβει για τον Μπακασέτα από τα αριστερά, εκείνος γυρίζει την μπάλα στην περιοχή, αλλά ο Σκόρουπ του βάζει την κόντρα και διώχνει.

36′: Κεφαλιά του Σρέτσκοβιτς, μέσα από την περιοχή, είναι αδύναμη και περνάει άουτ.

32′: Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, σταματάει με το επιθετικό φάουλ του Σπόραρ.

26′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντεσπότοβιτς, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Παναθηναϊκού.

19′: Χωρίς πρόβλημα ο Ντραγκόφσκι μπλοκάρει το σουτ του Σάβιτς

12′: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για το 0-2 του Παναθηναϊκού, με τον Σπόραρ να αστοχεί στο τετ α τετ με τον Σισκόβσκι, σουτάροντας πάνω του.

Ο Μπακασέτας πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε

11′: ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός. Ο Μπακασέτας  γίνεται αποδέκτης της ασίστ του Μλαντένοβιτς, μετά το ωραίο άνοιγμα του Τζούριτσιτς στα αριστερά και με σουτ ανοίγει από νωρίς το σκορ…

9′: Προσπάθεια της Μπόρατς, που πατάει περιοχή, με τον Όγκριμετς να οσυτάρει την μπάλα να κοντράρει και τον Σάβιτς να κάνει επιθετικό φάουλ στον Ίνγκασον.

6′: Σέντρα σουτ του Σρέτκοβιτς, από την αριστερή πλευρά, μπλοκάρει εύκολα ο Ντραγκόφσκι.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Έλτσιν Μασίγεφ από το Aζερμπαϊτζάν, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Μπενουά Μιγιό από την Γαλλία.

Αυτές είναι οι ενδεκάδες και των δύο ομάδων και το πως θα παραταχθούν σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της UEFA