Live: Παναιτωλικός – Ατρόμητος 1-0 (Τελικό)

Τέλος στον αγώνα.

90’+4′ Κεφαλιά του Βαλένσια ο Στεργιάκης μπλοκάρει σταθερά!

90’+2′ Εκτελέστηκε με κομπίνα και ο Καμαρά έπιασε το μακρινό σουτ, με την μπάλα να φεύγει άουτ.

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

86′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ωραία εκτέλεση κόρνερ από τον Αθανασίου, βρίσκει τον Έντερ στο δεύτερο δοκάρι, με την κεφαλιά του Ισπανού χαφ να φεύγει άουτ.

82′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σουτ εκτός περιοχής από τον Χουάνπι, απομακρύνει σε κόρνερ ο Τσιντώτας.

77′ Τριπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο οποίος επίσης ολοκληρώνει τις κινήσεις του. Τριμμάτης αντί Κιβρακίδη, Αθανασίου αντί Ντε Μποκ και Ντιρκς αντί Ρομπάιγ.

76′ Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα, μετά την απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Ζοάο Πέδρο.

76′ Κίτρινη και στον Έντερ, για διαμαρτυρία.

75′ Χουάνπι αντί Μαυρία και Τσιγγάρας αντί Πέρες για τον Παναιτωλικό.

74′ Κίτρινη στον Καμαρά και φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό για απευθείας εκτέλεση.

71′ Σημαντική επέμβαση του Τσιντώτα σε τετ-α-τετ με τον νεοεισελθόντα Λιάβα.

67′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό, εκτός ο Καρέλης μέσα ο Ζοάο Πέδρο και ο Λιάβας στη θέση του Ντίαζ.

67′ Στη θέση του Γιουμπιτάνα ο Βέργος για τον Ατρόμητο.

66′ Σουτ του Καμαρά στα σώματα.

52′ Κίτρινη κάρτα στον Καρέλη για φάουλ στον Έντερ.

51′ Απίθανη στιγμή για τον Ατρόμητο! Κεφαλιά του Ατζιέλσκι στο δοκάρι και ο Βαλένσια από κοντά σε τετ α τετ βλέπει τον Στεργιάκη να αποκρούει!

Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καμαρά θα περάσει στη θέση του Τσακμάκη, με τον Κούντε να γυρνά στα στόπερ δίπλα στον Τζαβέλλα.

Τέλος στο πρώτο μέρος.

45’+4′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Γύρισμα του Ντε Μποκ από αριστέρα, κόντραρε και λίγο η μπάλα, φτάνοντας στον Αντζιέλσκι στο δεύτερο δοκάρι, με τον Πολωνό φορ όμως να μην μπορεί να τη στείλει στα δίχτυα από κοντινή απόασταση.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο.

43′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Τορεχόν πάτησε περιοχή από αριστερά, έκανε το γύρισμα, με τον Πέρες να πιάνει το σουτ, βλέποντας όμως τον Τσιντώτα να πέφτει και να μπλοκάρει.

37′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Μαλή να περνά στη θέση του Χατζηθεοδωρίδη. Αναγκαστική λόγω της κόκκινης, με τον Έλληνα στόπερ να καλύπτει το κενό του Οικονόμου στην άμυνα.

30′ Κόκκινη κάρτα στον Οικονόμου! Ο κεντρικός αμυντικός του Παναιτωλικού βρήκε στο γόνατο με τις τάπες τον Έντερ και αποβλήθηκε,

28′ Ο Ντουάρτε βρήκε χώρο έξω από την περιοχή και έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

24′ Γκολ ο Παναιτωλικός! 1-0! Σκόρερ ο Καρέλης! Ο Πέρεζ βρήκε τον Καρέλη που πρόλαβε τον Ντε Μποκ και πλάσαρε τον Τσιντώτα για το 1-0!

23′ Κίτρινη και στον Μλάντεν.

22′ Κίτρινη στον Τζαβέλλα, πρώτη στο ματς.

19′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Ωραία εκδήλωση επίθεσης από τους γηπεδούχους, η οποία ολοκληρώθηκε με τον Τορεχόν να πιάνει σουτ από το όριο της περιοχής έχοντας συγκλίνει στον άξονα. Αρκετά κοντά στη ρίζα του αριστερού δοκαριού η μπάλα.

14′ Στιγμή για τον Ατρόμητο. Εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, ο Ντε Μποκ πηδά στο ύψος του δεύτερου δοκαριού, παίρνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα θα πάει άουτ. Ενδεχομένως να έπρεπε να δοθεί εκ νέου κόρνερ.

7′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Τσακμάκης κάνει λάθος γύρισμα με το κεφάλι, αλλά εν συνεχεία το διορθώνει με καταλυτικό τάκλιν διώχνοντας σε κόρνερ.

5′ Σουτ του Πέρεζ έξω από την περιοχή μπλόκαρε εύκολα ο Τσιντώτας.

2′ Γκολ για τον Ατρόμητο. Ο Ρομπάιγ έξω από την περιοχή έκανε το σουτ ο Στεργιάκης έχασε τη μπάλα όμως υπήρχε οφσάιντ.

Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

Σε εκείνον για τους Περιστεριώτες οι: Μαρκεζιάνι, Αθανασίου, Έρλινγκμαρκ, Κούεν, Καμαρά, Βρακάς, Τριμμάτης, Ντιρκς, Βέργος.

Στον πάγκο για τα «καναρίνια» οι: Tσάβες, Μπελεβώνης, Χουάνπι, Λομονάκο, Ντουάρτε, Τσιγγάρας, Πέδρο, Μαλής, Λιάβας.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας – Κιβρακίδης, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ – Κούντε, Γιουμπιτάνα, Έντερ – Ρομπάιγ, Αντζιέλσκι, Βαλένσια.

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Στεργιάκης – Μαυρίας, Οικονόμου, Μλάντεν, Στάγιτς, Τορεχόν – Πέρεθ, Χατζηθεοδωρίδης – Ντουάρτε, Ντίας, Καρέλης.

Πάμε στις ενδεκάδες.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου ο Ατρόμητος επικράτησε 3-2 χάρη σε γκολ του Βέργου στις καθυστερήσεις, στο ντεμπούτο του Σάσα Ίλιτς στον πάγκο των Περιστεριωτών.

Ο Ατρόμητος είναι 9ος με 23 βαθμούς, ενώ ο γηπεδούχος Παναιτωλικός 12ος με 15.

Η αναμέτρηση αρχίζει στις 19:30.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Ατρόμητο για την 22η αγωνιστική της Super League.