Α1 Χάντμπολ Γυναικών: Συνεχίζει απτόητος ο ΠΑΟΚ

Την αήττητη της πορεία στο πρωτάθλημα συνέχισε η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ που επικράτησε του Πανοράματος στη Μίκρα με 31-21, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες μπήκαν νευρικά, με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να πετύχει το παρθενικό του γκολ στο 5′, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Mε «όπλο» τους την άμυνα οι φιλοξενούμενες πέρασαν μπροστά στον αγώνα, κρατούσαν τον «Δικέφαλο του Βορρά» πίσω στο σκορ, όμως οι παίκτριες του Πελεκίδη βρήκαν τις λύσεις από Χατζηπαρασίδου, Μπροκάρντο για να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας (18-11).

Οι «ασπρόμαυρες» στο δεύτερο ημίχρονο δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα, διαχειρίστηκαν το σκορ και έτσι ανέβασαν ακόμη περισσότερο την απόσταση των δύο ομάδων (23-15), με τον Πελεκίδη να μοιράζει το χρόνο συμμετοχής έπειτα και τον ΠΑΟΚ να φτάνει στο 31-21.