Live: ΠΑΟΚ – Κοπεγχάγη 1-2 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

94′: Κόκκινη κάρτα στον Μιχαηλίδη. Κτύπησε αντίπαλό του.

92′: Κίτρινη και στον Γιόχανσον.

91′: Κίτρινη κάρτα στον Τζόνσον για καθυστέρηση.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

89′: Κίτρινη κάρτα σε Ζίβκοβιτς και Κρίστιανσεν.

86′: Ο Χόιλουν παίρνει τη θέση του Βιντ και ο Μπάλουσον αυτή του Μπιέλ

86′: Κούτσιας αντί Σβαμπ.

83′: Άουτ το σουτ του Στάγκε.

74′: Γκάμπριελσεν αντί Άνκερσεν.

72′: Κεφαλιά Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, βγάζει ο Τζόνσον και δεν προλαβαίνει ο Άκπομ και στη συνέχεια ο Ελ Καντουρί στέλνει την μπάλα στο κεφάλι του αντίπαλου τερματοφύλακα.

72′: Άκπομ αντί Σφιντέρσκι.

68′: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Τακουνάκι Ελ Καντουρί, σε πλεονεκτική θέση ο Μπίσεσβαρ που όμως έστειλε την μπάλα άουτ.

62′: Γιόχανσον αντί Μπέβινγκ.

62′: Τέιλορ αντί Κρέσπο.

61′: Κεφαλιά Σφιντέρσκι, μάζεψε ο Τζόνσον.

57′: Τεράστια, μοναδική ευκαιρία για το 2-2 με τον Σφιντέρσκι να μην σκοράρει από το ένα μέτρο.

55′: Μεγάλη ευκαιρία της Κοπεγχάγης με τον Βίνταν να κάνει το σουτ και τον Πασχαλάκη να διώχνει με δυσκολία.

53′: Κίτρινη στον Σφιντέρσκι.

50′: Υποδειγματική επίθεση των Δανών, ο Μπίελ σκόραρε με ωραίο τελείωμα.

49′: Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Ντάικς μετά από εκτέλεση φάουλ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

45′: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, βρήκε την μπάλα ο Σβαμπ με το κεφάλι αλλά αυτή κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

37′: Κακή εκτέλεση φάουλ του Κούρτιτς που στέλνει τη μπάλα στο τοίχος της Κοπεγχάγης από καλή θέση

34′: ΓΚΟΛ η Κοπεγχάγη. Σκοράρει ο Άνκερσεν με σουτ από πλάγια θέση.

33′: Επικίνδυνη σέντρα του Μπιέλ με τη μπάλα να φεύγει άουτ χωρίς κάποιος συμπαίκτης του να παρέμβει.

13′: Ευκαιρία για την Κοπεγχάγη με τον Μπιέλ. Τραγικό λάθος της άμυνας, άστοχος ο Ισπανός.

7′: ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ. Μπαλιά Μπίσεσβαρ, προσπάθεια Σφιντέρσκι και η μπάλα καταλήγει στον Ζίβκοβιτς, που εξ επαφής ανοίγει το σκορ

Άρχισε ο αγώνας.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται απόψε στην Τούμπα (22:00) την Κοπεγχάγη, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa Conference League.

Οι ενδεκάδες του αγώνα

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Σβαμπ, Κούρτιτς, Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι.

Κοπεγχάγη (Γες Θόρουπ): Γιόνσον, Άνκερσεν, Κοτσολάβα, Μπόιλεσεν, Κρίστιανσεν, Ντικς, Στάγκε, Λεράγκερ, Μπιέλ, Μποβίνγκ, Βιντ.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Πολωνός Πάβελ Ρατσκόφσκι. Βοηθοί  οι συμπατριώτες του Ράντοσλαβ Σιέκα και Άνταμ Κούπτσικ ενώ τέταρτος ο Πιότρ Λάσικ που είναι επίσης Πολωνός.