ΒΙΝΤΕΟ: «Πεντάρα» για Μπάγερν με χατ-τρικ του Λεβαντόφσκι

Η Μπάγερν Μονάχου ήταν ισοπεδωτική απέναντι στη Χέρτα, την οποία διέλυσε με 5-0 για την 3η αγωνιστική της Bundesliga και «έπιασε» στην κορυφή τις  Λεβερκούζεν και Φράιμπουργκ (7 β.)

Οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6′ με διαγώνιο σουτ του Μίλερ, έχασαν ευκαιρία στο 27′ με τον Γκορέτσκα, αλλά κατάφεραν να βρουν ξανά δίχτυα πριν το ημίχρονο με τον Γκνάμπρι να σεντράρει και τον Λεβαντόφσκι με κεφαλιά να σημειώνει το 2-0 στο 36′.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στη Μπάγερν, η οποία δεν έριξε ρυθμούς και πέτυχε άλλα τρία γκολ. Ο Μουσιάλα στο 49′ με τρομερό σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 3-0, ενώ στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Λεβαντόφσκι ο οποίος σκόραρε το 4-0 στο 71′, ενώ πέτυχε χατ-τρικ στο 84′, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.