LIVE: ΠΑΟΚ – Ριέκα 1-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα στην Τούμπα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ. Με αυτογκόλ του Γκάλεσιτς ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει σε… νεκρό χρόνο!

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

87′: Μεγάλη ευκαιρία με τον Σφιντέρσκι να κάνει την προβολή έπειτα από γύρισμα του Σβαμπ, με τους αμυντικούς να διώχνουν σε κόρνερ.

86′: Κίτρινη στον Κούρτιτς για διαμαρτυρία.

81′: Φάουλ από αρκετά πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ, ευκαιρία πάντως να γεμίσει με κόσμο η αντίπαλη περιοχή.

76′: Αλλαγές για τη Ριέκα. Μέσα οι Λίμπερ και Γκάλεσιτς, έξω ο Τσέριν και ο Βούκσεβιτς.

71′: Αλλαγή και για τη Ριέκα, στη θέση του Τόμετσακ περνάει ο Μπούσνια.

71′: Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Έξω οι Μπίσεσβαρ και Ζίφβκοβιτς, μέσα οι Κούτσιας και Μουργκ.

61′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ “πάτησε” όμορφα στον Κούρτιτς, ο οποίος από τα 25 μέτρα έπιασε ένα ωραίο πλασέ, όμως η μπάλα κατέληξε λίγο δίπλα από το δοκάρι.

56′: Σουτ του Κούρτιτς, κοντράρει σε αμυντικούς και καταλήγει στα χέρια του Πρσκάλο.

54′: Εξαιρετική σέντρα του Ζίφκοβιτς, τελευταία στιγμή ο Κρέσιτς παραχώρησε κόρνερ.

51′: Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Σφιντέρσκι να στοπάρει υπέροχα με το στήθος, το σουτ που επιχείρησε όμως μέσα από την περιοχή πέρασε πάνω από την εστία.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

39′: Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Σφιντέρσκι να στοπάρει υπέροχα την μπάλα, γυρνώντας στη συνέχεια το σώμα του προς την εστία, όμως το σουτ του βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ.

33′: ΓΚΟΛ η Ριέκα. Ο Μπίσεσβαρ έχασε την μπάλα στον χώρο της μεσαίας γραμμής μετά από πίεση των Κροατών, με τον Λεπίνιτσα να πιάνει ένα δυνατό συρτό σουτ, το οποίο κατέληξε στη δεξιά γωνία του Πασχαλάκη. Οι Κροάτες ανοίγουν το σκορ.

31′: Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Βραζιλιάνος μπακ, τη θέση του στον αγωνιστικό χώρο παίρνει ο Λούκας Τέιλορ.

30′: Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, καθώς ο Ροντρίγκο αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

22′: Επικίνδυνο γύρισμα του Βιεϊρίνια μετά από φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ, απομακρύνει η άμυνα της Ριέκα.

17′: Σωτήρια επέμβαση του Πασχαλάκη. Το σουτ του Τόμετσακ κόντραρε σε σώμα αμυντικού αλλάζοντας πορεία και πηγαίνοντας προς την εστία. Ο Έλληνας τερματοφύλακας, όμως, με υπερένταση κατάφερε και έδιωξε σε κόρνερ.

14′:Κίτρινη κάρτα στον μέσο της Ριέκα, Τσερίν.

9′: Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με το μακρινό σουτ του Ζίφκοβιτς να περνάει δίπλα από το δοκάρι.

1′: Μακρινό σουτ του Μπίσεσβαρ στα 28 δευτερόλεπτα. Καμία ανησυχία για τον Πρσκάλο.