LIVE: Μποέμιαν-ΠΑΟΚ 2-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

90+1′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τάλμποτ σταματά σε τετ α τετ τον Σφιντέρσκι!

4 λεπτά έξτρα χρόνου

82′ Ο Φίνερτι μπαίνει στη θέση του Κόρνγουολ.

82′ Τελευταία αλλαγή για τον Λουτσέσκου, στη θέση του Ολιβέιρα ο Κάρολ Σφιντέρσκι

77′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα ακριβείας από τον Σβαμπ, ο Ολιβέιρα πιάνει την κεφαλιά και μειώνει σε 2-1

69΄Ακόμα μια αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, αντί του Αντρίγια Ζίβκοβιτς, μπαίνει στο γήπεδο ο Μουργκ

63′ Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Ελ Καντουρί, Καγκάβα και Εσίτι έξω, Τζόλης, Μπίσεσβαρ και Κούρτιτς μέσα

57′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ολιβέιρα πιάνει μονοκόμματο σουτ μέσα από την περιοχή με τον Ταλμπότ να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια

52′ Γκοολ για την Μποέμιαν! Ο Κόουτ με ένα μακρινό σουτ αιφνιδίασε τον Πασχαλάκη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

48′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο ΠΑΟΚ βγήκε γρήγορα στο τρανζίσιον, η μπάλα έφτασε στον Εσίτι που επιχείρησε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να σταματάει στους αμυνόμενους και στη συνέχεια στον τερματοφύλακα

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

44′ Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Βιεϊρίνια έκανε το γύρισμα στην καρδιά της μικρής περιοχής, ο Καγκάβα όμως πλάσαρε άουτ

43′ Μεγάλη ευκαιρία για την Μποέμιαν! Το μακρινό σουτ του Ντεβόι περνάει λίγο έξω και οι Ιρλανδοί χάνου μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν με 2-0

33′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Καντουρί ανεβαίνει από τα δεξιά, μετά από καλή μπαλιά του Βιεϊρίνια, αλλά καθυστερεί και γυρίζει πάνω στον Τάλμποτ.

30′ Σουτ του Καντουρί, με την μπάλα να περνάει άουτ.

23′ Γκοολ για την Μποέμιαν! O Κόουτ με προβολή άνοιξε το σκορ, καθώς η άμυνα του ΠΑΟΚ «έχασε» τη φάση και οι γηπεδούχοι βγήκαν σωστά στο τρανζίσιον

20′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Καντουρί ψάχνει κάθετα τον Ολιβέιρα, αλλά αυτός κάνει ανοικτό κοντρόλ και δίνει τη δυνατότητα στον Τάλμποτ να μπλοκάρει.

11′  Βαθιά μπαλιά από τον Σβαμπ, μπλοκάρει ο Τάλμποτ.

5′ Ο Βιεϊρίνια εκτέλεσε το κόρνερ, ο Βαρέλα πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει άουτ

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Νέλσον Ολιβέιρα έκανε το σουτ, ασταθή απόκρουση του Τάλμποτ, η μπάλα κατέληξε στον Αντρίγια Ζίβκοβιτς που πήρε το ριμπάουντ, με τον Σέρβο να αστοχεί από κοντά

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Το 2011 ο ΠΑΟΚ έπαιξε με την Σάμροκ στους ομίλους του Europa League και την κέρδισε τόσο στην Ιρλανδία (3-1) όσο και στην Τούμπα (2-1)

Ρέφερι της αναμέτρησης θα είναι ο Φινλανδός Άντι Μανούκα

Εφόσον προκριθεί ο «Δικέφαλος του Βορρά»  θα παίξει με τον νικητή του ζευγαριού Χιμπέρνιαν-Ριέκα

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα:

Καλησπέρα! Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει την Μποέμιαν εκτός έδρας στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.