LIVE: Νέφτσι Μπακού – Ολυμπιακός 0-1 (Τελικό)

Τέλος του αγώνα. Ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 και συνεχίζει στην κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

86′: Ελ Αραμπί αντί Χασάν.

83′: Βρουσάι αντί Σουρλή.

82′: Νατσάσοφ, Ασίμ και Μουραντμπαϊλί αντί Μπουγκρίν, Λαουάλ και Αμπάσοφ.

77′: Ευκαιρία με τον Χασάν, που δεν πρόλαβε εξ επαφής να σκοράρει.

76′: Ραντζέλοβιτς αντί Βαλμπουενά.

68′: Επικίνδυνο γύρισμα Χασάν, μάζεψε ο Μαμάντοφ.

65′: Ζουλφουγκαρλί αντί Μέσα Κόλι.

58′: Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Από πολύ κοντά σούταρε ο Χασάν, έβγαλε εντυπωσιακά ο Μαμάντοφ.

57′: Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, πρόλαβε να διώξει σε κόρνερ ο Μπότζι.

49′: Μπαλιά Βαλμπουενά για Χασάν, που δεν μπόρεσε να κατεβάσει.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Τέλος ημιχρόνου.

44′: Κόντραρε το σουτ του Σισέ και βγήκε κόρνερ.

40′: Απείλησε ο Μπουγκρίν, πέρασε λίγο άουτ το συρτό σουτ που επιχείρησε.

40′: Βγήκε απειλητικά από τα αριστερά ο Βαλμπουενά, όμως η μπαλιά του δεν πέρασε για τον Χασάν.

31′: Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Αμπάσοφ αντί Μπουλούντοφ.

31′: Παραλίγο αυτογκόλ από τη Νέφτσι, κόρνερ η μπάλα.

28′: Σουτ του Σουρλή έξω από την περιοχή, άουτ.

20′: Βολέ του Μπασκ, έξω η μπάλα

19′: Μακρινό σουτ Μπουγκρίν, άουτ η μπάλα.

15′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός. Έκλεψε ο Σισέ και βγήκε τετ α τετ, έδιωξε ο Μαμάντοφ, όμως ο Βαλμπουενά έκανε την μπαλιά και ο Μασούρας έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.

3′: Οι Αζέροι έχουν την κατοχή σε αυτά τα πρώτα λεπτά και απείλησαν με μακρινό σουτ που εξουδετέρωσε με διπλή προσπάθεια ο Τζολάκης.

Άρχισε ο αγώνας.

Ολυμπιακός διεκδικεί την πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League, αντιμετωπίζοντας στη «Bakcell Arena» τη Νέφτσι Μπακού, στη ρεβάνς του προ μιας εβδομάδας αγώνα στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Οι συνθέσεις

Η Νέφτσι Μπακού θα παραταχθεί με τους: Μαμάντοφ, Μπουλόυντοφ, Μποτζί, Στάνκοβιτς, Μπασκ, Κέιν, Χαράμις, Μαχμούντοφ, Μπουγκρίν, Λαουάλ, Μέσα Κόλι.

Ολυμπιακός: Στο τέρμα ο Τζολάκης, έχοντας μπροστά του Σεμέδο, Μπα και Μάρκοβιτς. Στα άκρα θα είναι οι Λαλά-Σισέ, με Κουντέ-Σουρλή στον άξονα και τους Βαλμπουενά-Μασούρα στα «φτερά», με μοναδικό προωθημένο τον Χασάν.