ΒΙΝΤΕΟ-Europa Conference League: Η ΑΕΚ έκλεισε… ραντεβού με τη Βελέζ

Η Βελέζ θα είναι η αντίπαλος της ΑΕΚ στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa Conference League, καθώς νίκησε με 2-1 την Κολερέιν εκτός έδρας, έχοντας πρωταγωνιστή τον Μπραντάο.  Έτσι με δύο νίκες προκρίθηκε πανηγυρικά στο δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa Conference League όπου θα αντιμετωπίσει την «Ένωση» Το πρώτο ματς διεξάγεται στις 22 και η ρεβάνς στις 29 Ιουλίου.

H Κολερέιν άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό. Ο Γκλάκιν έβγαλε εξαιρετική σέντρα από αριστερά και ο Σέλβιν με πολύ ωραία κεφαλιά «νίκησε» τον Μπογκντάνοβιτς για το 1-0 της ομάδας από τη Βόρεια Ιρλανδία.

Η Βελέζ, ωστόσο, έδιωξε τα… φαντάσματα του πιθανού αποκλεισμού. Ο Μπραντάο με εξαιρετική κίνηση και σούπερ τελείωμα στο 54ο λεπτό «νίκησε» τον Ντιν και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Στο 71′ ο Βραζιλιάνος έδωσε την ασίστ και ο Άντιουσιτς με ακόμη ένα τρομερό τελείωμα διαμόρφωσε το 2-1 για τη Βελέζ.