Ισοπαλία για την εθνική ομάδα μέσα στην Ισπανία με 1-1.

Τέλος του αγώνα.

Πιέζει η Ισπανία.

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

84′: Διώχνει ο Τζαβέλλας. Φωνάζουν για πέναλτι του Μπακάκη οι Ισπανοί, επιθετικό δίνει ο διαιτητής.

83′: Κίτρινη κάρτα στον Γιακουμάκη.

81′: Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη.

80′: Τελευταία αλλαγή για την Ελλάδα: Μέσα ο Κυριακόπουλος, βγαίνει ο Τσιμίκας.

78′: Αλλαγή για την Ελλάδα: Έξω ο σκόρερ Μπακασέτας, μέσα ο Γιακουμάκης.

75′: Από γύρισμα του Γκαγιά, πέρασε κάτω από το πόδι του Ογιαρθάμπαλ, ο οποίος το μόνο που είχε να κάνει ήταν να σκοράρει, αλλά δεν τα κατάφερε.

72′: Δύο αλλαγές για την Ισπανία: Τιάγκο και Ογιαρθάμπαλ στο παιχνίδι, εκτός Τόρες και Κόκε.

66′: Αλλαγή και για την Εθνική μας, στη θέση του Μασούρα θα μπει ο Φορτούνης.

65′: Δύο αλλαγές για την Ισπανία: Πέδρι και Κανάλες στις θέσεις των Όλμο και Γκιλ.

56′: ΓΚΟΟΟΟΟΛ η Ελλάδα. Ο Μπακασέτας ευστοχεί από τα 11 βήματα και ισοφαρίζει.

55′: Πέναλτι για την Ελλάδα. Σε διώξιμό του, ο Ινίγο Μαρτίνεθ βρίσκει στο γόνατο τον Μασούρα.

50′: Σουτ από τον Μοράτα, άουτ η μπάλα.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Δύο αλλαγές για την εθνική ομάδα. Μέσα Σιώπης και Τζόλης στις θέσεις των Λημνιού και Μάνταλου. Μία αλλαγή για για την Ισπανία, Ινίγο Μαρτίνεθ αντί Ράμος.

Τέλος ημιχρόνου.

33′: ΓΚΟΛ η Ισπανία. Ο Μοράτα με εκπληκτικό πλασέ και ανοίγει το σκορ.

32′: Δοκάρι η Ισπανία. Δυνατό σουτ του  Όλμο έξω από την περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Βλαχοδήμου.

265-65 οι πάσες στο ματς.

26′: Ο Λημνιός βρέθηκε σε καλό σημείο λίγο έξω από την περιοχή, αλλά ο Ράμος τον έκοψε.

14′: Ευκαιρία για την Ισπανία. Ο Κόκε σούταρε από κοντά, η πρώτη του προσπάθεια βρήκε στο σώμα του Τσιμίκα και μετά κόπηκε από τον Τζαβέλλα, με την μπάλα να φεύγει κόρνερ.

10′: Συνεχώς πίσω από την σέντρα όλοι οι παίκτες της εθνικής ομάδας.

2′: Ευκαιρία για την Ισπανία με το «καλημέρα» στην αναμέτρηση. Κεφαλιά του Όλμο από καλή θέση, άουτ η μπάλα.

Άρχισε ο αγώνας.

Ελλάδα: Βλαχοδήμος, Μπακάκης, Παπαδόπουλος, Τζαβέλλας, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Ζέκα, Μάνταλος, Λημνιός, Μασούρας, Μπακασέτας

Ισπανία: Σιμόν, Μάρκος Γιορέντε, Ράμος, Γκαρσία, Γκαγιά, Όλμο, Ρόντρι, Κόκε, Φεράν Τόρες, Μοράτα, Κανάλες