LIVE: Βόλος-ΑΕΚ 1-0 (Τελικό)

Τέλος του αγώνα. Η ΑΕΚ ηττήθηκε, αλλά προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας.

93′: Κόκκινη κάρτα ο Χνιντ

87′:  Βασιλαντωνόπουλος στη θέση του Γκαρσία.

83′: Οι Σάκχοφ και Ανσαριφάρντ αποχωρούν για να μπουν οι Χνιντ και Μαχαίρας αντίστοιχα.

82′: Οι Σιμάνσκι και Σάκχοφ έπεσαν διαδοχικά στο έδαφος, δημιουργώντας ανησυχία ότι αντιμετωπίζουν μυικούς τραυματισμούς, ωστόσο αμφότεροι σηκώθηκαν και συνεχίζουν.

75′: Κίτρινη κάρτα ο Νίνης.

70′: Αλλαγή για τον Βόλο. Στη θέση του Τέκιο μπαίνει ο Ριένστρα.

63′: Κίτρινη ο Νεντελτσιάρου

62′: Ο Μπουένο αντικαθιστά τον Περέα.

59′: Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Από πάσα του Σιμάνσκι που κόντραρε, η μπάλα στρώθηκε στον Ανσαριφάρντ, αλλά το σουτ που έκανε ο αμαρκάριστος Ιρανός από το ύψος του πέναλτι αποκρούστηκε εντυπωσιακά από τον Κλέιμαν.

58′: Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Μάνταλου μπαίνει ο Χριστόπουλος.

57′: Ο Σάκχοφ δοκίμασε ένα συρτό διαγώνιο σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά ήταν χλιαρό και το μπλόκαρε εύκολα ο Κλέιμαν.

55′: Κίτρινη κάρτα στον Περέα.

51′: Κίτρινη κάρτα ο Σβάρνας

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στον Βόλο.

39′: Ο Μπαρτόλο έπιασε ωραίο διαγώνιο σουτ από το ύψος της περιοχής και η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Τσιντώτα.

35΄: ΓΚΟΟΟΟΛ ο Βόλος. Ο Δουβίκας αναλαμβάνει την εκτέλεση και ευστοχεί.

Κίτρινη κάρτα ο Τσιντώτας.

34′: Πέναλτι για τον Βόλο. Μετά από σουτ του Δουβίκα που κόντραρε, ο Τσιντώτας καθυστέρησε να βγει και αφού τον πρόλαβε ο Νίνης, τον ανέτρεψε με τα πόδια.

21′: Πολλά λάθη εκατέρωθεν και αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα έπειτα από το πρώτο τέταρτο του ματς.

9′: Από πάσα του Μάνταλου, ο Ανσαριφάρντ γύρισε και σούταρε από το ύψος του ημικυκλίου, αλλά ο Κλέιμαν έπεσε και μπλόκαρε.

7′: Σε εκτέλεση κόρνερ από αριστερά ο Λάτσι δεν έπιασε καλά την κεφαλιά, αλλά ο Μήτογλου δεν μπόρεσε να βρει καλά την μπάλα.

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Λάτσι, Νεντελτσιάρου, Λόπες, Σβάρνας, Σιμάνσκι, Κρίστιτσιτς, Σάκχοφ, Μάνταλος, Γκαρσία, Ανσαριφάρντ.

Βόλος: Κλέιμαν, Φεράρι, Γκρίλο, Μήτογλου, Τέκιο, Τσοκάνης, Μπαρτόλο, Νίνης, Μπαριέντος Περέα, Δουβίκας

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Η ΑΕΚ έχει προβάδισμα πρόκρισης, καθώς είχε κερδίσει με σκορ 4-2 στο πρώτο ματς στο ΟΑΚΑ

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα.

Καλησπέρα! Ο Βόλος αντιμετωπίζει την ΑΕΚ στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι για την προημιτελική φάση του κυπέλλου.