LIVE: ΠΑΟΚ-Βόλος 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Φινάλε στην Τούμπα. ΠΑΟΚ-Βόλος 3-1!

90′ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 3-1! Με σχεδόν όλη την ομάδα του Βόλου να είναι μπροστά, ο Ελ Καντουρί μοίρασε για τον Κρμέντσικ που βρέθηκε φάτσα με τον αντίπαλο γκολκίπερ, δεν τον πλάσαρε ιδανικά και παρά την επέμβαση του Κλέιμαν, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα με περιπέτεια.

88′ Καλή στιγμή για τον Βόλο. Προσπάθεια του Δουβίκα για κεφαλιά, τελικά τη βρήκε ο Σβαμπ και παραχώρησε κόρνερ.

86′ Ντεντάκης αντί Γκρίλο για τον Βόλο.

85′ Έξω ο Ουάρντα, μέσα ο Αουγκούστο.

82′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μόνος του ο Μουργκ πλάσαρε, απέκρουσε ο Κλέιμαν!

78′ Ο Μουργκ παίρνει τη θέση του Τζόλη.

73′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Τρίτη τελική από τον Κρμέντσικ μέσα σε τρία λεπτά, ο Τσέχος γυρίζει ωραία το σώμα του και σουτάρει, λίγο έξω η μπάλα.

72′ Κίτρινη κάρτα στον Δουβίκα.

70′ Σουτ από τον Κρμέντσικ, στα χέρια του Κλέιμαν η μπάλα.

67′ Αλλαγή και για τον Βόλο: ο Μαρτίνες στη θέση του Κιάκου.

66′ Ο Κρμέντσικ στη θέση του Σφιντέρσκι.

65′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-1! Εκτέλεση κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Σφιντέρσκι πήγε πρώτος στη μπάλα, αυτή κατέληξε στον προωθημένο Ίνγκασον, ο οποίος με κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του!

63′ Αλλαγή για τον Βόλο: Ο Νίνης στη θέση του Περέα.

60′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Εξαιρετική σέντρα του Μπαρτόλο από δεξιά, σουτ στην κίνηση από τον αμαρκάριστο Ρενάτο, η μπάλα άουτ.

59′ Η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Βόλου, οφσάιντ δίνει διαιτητής! Ο Ίνγκασον έχει σκοράρει με προβολή, αλλά το γκολ δεν μετράει.

58′ Κίτρινη στον Περέα.

56′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Πολύ ωραία προσπάθεια και σέντρα του Ζίβκοβιτς από αριστερά, γυριστό του Ουάρντα, η μπάλα φεύγει εκτός.

50′ Φάουλ του Δουβίκα στον Ελ Καντουρί και μικροένταση ανάμεσα στον Περέα και τον Κρέσπο.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια.

Οι Ελ Καντουρί και Βιεϊρίνια παίρνουν τις θέσεις των Εσίτι και Περέιρα.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. ΠΑΟΚ-Βόλος 1-1.

45+1′ Σουτ του Τζόλη, βρίσκει στα σώματα.

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

45′ Κίτρινη κάρτα στον Κιάκο.

43′ Κίτρινη στον Ζίβκοβιτς.

40′ Καλή στιγμή για τον Βόλο! Χαμηλή σέντρα του Φερράρι από δεξιά, με τον Περέα να κάνει την προβολή και την μπάλα να φεύγει άουτ.

36′ Σουτ του Εσίτι σταματά στα σώματα.

35′ Ο Σβαμπ βρίσκει τον Ροντρίγκο στην πλάτη της άμυνας και αυτός κάνει το γύρισμα, αλλά δίνεται οφσάιντ.

29′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-1. Ευστοχεί από τα 11 βήματα ο Σβαμπ.

28′ Κίτρινη κάρτα στον Κλέιμαν για διαμαρτυρία.

28′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ για χέρι του Ριένστρα!

23′ Απευθείας εκτέλεση από μακριά ο Ρενάτο, με γροθιές ο Πασχαλάκης.

18′ Συρτό σουτ του Τζόλη, διώχνει ο Κλέιμαν.

16′ Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Πασχαλάκης κερδίζει τον Δουβίκα σε τετ-α-τετ και στη συνέχεια κερδίζει και τον Ρενάτο.

14′ Φάουλ του Εσίτι στην μεσαία γραμμή και παρατηρήσεις στον Νιγηριανό.

11′ ΓΚΟΛ για τον Βόλο, 0-1! Ο Κιάκος ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους!

7′ Σέντρα του Ζίβκοβιτς, κεφαλιά του Σβιντέρφσκι, η μπάλα ψηλά, άουτ.

4′ Έχει μπει δυνατά ο Βόλος στον αγώνα.

1′ Σέντρα στο παιχνίδι.

Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας). Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας), Χριστάκογλου (Χαλκιδικής). Τέταρτος: Μαλούτας (Ημαθία). VAR: Μανούχος. AVAR: Μεϊντάνας.

Στον πάγκο για τον Βόλο: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Νίνης, Μαρτίνες, Μπάλλας, Κανελλάκης, Λογαράς.

Βόλος: Κλέιμαν, Φερράρι, Γκρίλο, Μήτογλου, Σάντσες, Ριένστρα, Κιάκος, Μπαρτόλο, Περέα, Ρενάτο, Δουβίκας.

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Ζίβκο Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Μουργκ, Αουγκούστο, Νινούα, Ελ Καντουρί, Λάμπρου, Κρμέντσικ.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Κρέσπο, Περέιρα, Εσίτι, Σβαμπ, Αντρίγια Ζίβκοβιτς, Ουάρντα, Τζόλης, Σφιντέρσκι.

Το παιχνίδι με το Βόλο έχει διπλή σημασία για τον ΠΑΟΚ που θέλει να ξεφύγει από τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα και παράλληλα, να πετύχει την πρώτη νίκη για το 2021.

Δώδεκα βαθμούς δείχνει το θερμόμετρο στο γήπεδο της Τούμπας και η βροχή πλέον έχει σταματήσει.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στις 3:00 τον Βόλο για τη 16η αγωνιστική της Super League 1.