LIVE Champions League (6ος Όμιλος): Ζενίτ-Κλαμπ Μπριζ 1-2(τελικό)

Τέλος αγώνα.

90+3′ Γκολ για την Κλαμπ Μπριζ! Ο Φόρμερ συνδυάζεται με τον Ντε Κετέλερε, ο οποίος με πλασέ «γράφει» το 1-2 και σκοράρει στο ντεμπούτο στο Champions League!

88′ Αλλαγή για τη Ζενίτ. Ο Ερόκιν στην θέση του Οζντοέφ.

85′ Κίτρινη κάρτα στον Βανάκεν.

84′ Ευκαιρία για τη Ζενίτ! Ο Μοστοβόι αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

82′ Αλλαγή για την Κλαμπ Μπριζ. Ο Μπαντζί στην θέση του Ντένις.

77′ Αλλαγή για την Κλαμπ Μπριζ. Ο Λανγκ στην θέση του Ντιατά.

74′ Γκοοολ για τη Ζενίτ! Ο Λόβρεν κατέβηκε κάτω από το χώρο του κέντρου, έκανε το δυνατό σουτ με τη μπάλα να βρίσκει στο δεξί δοκάρι και εν συνεχεία στην πλάτη του Χόρβατ με την μπάλα να πηγαίνει στα δίχτυα.

73΄ Αλλαγή για τη Ζενίτ. Ο Βέντελ στην θέση του Κουζιάεφ.

72′ Αλλαγή για τη Ζενίτ. Ο Μοστοβόι στην θέση του Ντριούσι.

71′ Απειλούν οι γηπεδούχοι με τον Ντριούσι από πλεονεκτική θέση από το ύψος του πέναλτι να στέλνει τη μπάλα έξω μετά την πάσα του Αζμούν.

64′ Γκοολ για την Κλαμπ Μπριζ!. Οι φιλοξενούμενοι θα ανοίξουν το σκορ με ένα τέρμα το οποίο ήρθε από κόντρες και τελικό αποδέκτη τον Ντένις ο οποίος πλάσαρε από το ύψος της μικρής περιοχής.

60′ Απειλούν οι γηπεδούχοι με την κεφαλιά του Ασμούν στο πρώτο δοκάρι.

53′ Κίτρινη κάρτα στον Λόβρεν.

47′ Ο Ντριούσι σουτάρει και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι του Χόρβατ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

40′ Ευκαιρία για την Κλαμπ Μπριζ! Ο Βανάκεν πιάνει καρφωτή κεφαλιά και ο Κερζακόφ διώχνει σε κόρνερ.

33′ Κίτρινη κάρτα στον Ριτς.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Ντένις.

12′ Κίτρινη κάρτα στον Μάτα.

6΄Κερδίζει κόρνερ από τα δεξιά η Ζενίτ το οποίο πέρασε χωρίς αποτέλεσμα.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Κλαμπ Μπριζ (4-3-3): Χόρβατ, Σόμπολ, Μέχελε, Ρίκα, Μάτα, Ριτς, Φόρμερ, Βάνακεν, Ντε Κετέλερε, Ντιατά, Ντένις

Ζενίτ (4-4-2): Κερζακόφ, Καραβάεφ, Λόβρεν, Ρακίτσκι, Κρούγκοβοϊ, Μπάριος, Οζντοέφ, Κουζιάεφ, Ντριούσι, Αζμούν, Τζιούμπα