LIVE: Ομόνοια-Ολυμπιακός 0-0 (τελικό)

Τέλος αγώνα. Ο Ολυμπιακός προκρίθηκε στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ!

90+2′  Φορτούνης, Καφού μέσα. Βαλμπουενά, Καμαρά έξω.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

89′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη.

87′ Σουτ του Εμβιλά με κόντρα που λίγο έλλειψε να μπει γκολ

85′ Κίτρινη κάρτα στον Ραφίνια.

84′ Μπαίνει ο Σενέ. Έξω ο Τζιώνης

82′ Ο Φαμπιάνο κάνει μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Μασούρα από κοντά

82′ Κίνηση και σουτ Ελ Αραμπί που μπλοκάρεται από τον Φαμπιάνο.

80′ Σουτ του Καμαρά έξω. Κίτρινη στον Χουμποτσάν για κλωτσιά στον Χολέμπας

76′ Φάουλ του Κουσουλού στον Καμαρά και κίτρινη στον παίκτη της Ομόνοιας

74′ Μασούρας αντί Ραντζέλοβιτς

70′ Ασάντε και Κακουλής στο ματς. Ντουρίς και Παπουλής έξω.

68′ Νέο χαμένο τετ α τετ ο Ελ Αραμπί.

Κίτρινη στον Μποτεάκ για φάουλ στον Καμαρά

66′ Μεγάλη φάση με Ελ Αραμπί!!! Διπλή παρέμβαση άμυνας και Φαμπιάνο. Πήγε για σουτ ο Ελ Αραμπί και κόπηκε από τον Λανγκ και μετά ο Φαμπιάνο έπιασε το σουτ του Ραντζέλοβιτς

61′ Σουτάρα Καμαρά που βγάζει δύσκολα ο Φαμπιάνο.

Κίτρινη στον Χολέμπας

51′ Σουτ του Κουσουλού που μπλοκάρει ο Σα.

48′ Καλό φάουλ του Μποτεάκ λίγο άουτ

Φάουλ και κίτρινη στον Μπα. Φάουλ σε καλό σημείο για την Ομόνοια

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

44′ Κίνηση από τον Χολέμπας με πλαγιοκόπηση με σουτ που μπλοκάρεται

Οι Κύπριοι δεν έβγαλαν κάτι από το κόρνερ

41′ Ο Ντούρις πήρε το κόρνερ μετά από κεφαλιά του που βρήκε σε παίκτη του Ολυμπιακού

35′ Σέντρα Ραντζέλοβιτς που μπλοκάρει ο Φαμπιάνο.

19′ Μεγάλη χαμένη φάση ο Ραντζέλοβιτς που χάνει τετ α τετ από φάση που έκλεψε τη μπάλα ο Καμαρά και του τη γύρισε

15′ Τρομερό κόψιμο του Μπα στον Μποντεάκ πριν ο παίκτης της Ομόνοιας βρεθεί απέναντι από τον Σα.

6′ Ο Ελ Αραμπί έπεσε μέσα στην περιοχή της Ομόνοιας και ζήτησε πέναλτι, αλλά ο Λαόθ έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι

5′ Πρώτη μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό.Ο Ελ Αραμπί βρέθηκε απέναντι από τον Φαμπιάνο αλλά σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα της Ομόνοιας.

3′ Πλασέ του Βαλμπουενά που μπλοκάρεται από τον Φαμπιάνο.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Διαιτητής: Αντόνιο Ματέου Λαόθ. Βοηθοί: Πάου Σεμπριάν Ντεβίς και Ρομπέρτο Ντίας Πέρεθ ντε Παλομάρ – Τέταρτος: Χοσέ Λουίς Μουνουέρα Μοντέρο VAR: Αλεχάνδρο Χοσέ Ερνάντεθ AVAR: Ρικάρντο ντε Μπούργος Μπενγκοετσέα

Ολυμπιακός: Σα, Μπα, Χολέμπας, Σεμέδο, Ραφίνια, Καμαρά, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί.

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Χουμποτσάν, Λανγκ, Λούφτνερ, Λεσιάκς, Κουσουλός, Βίτορ Γκόμες, Τζιώνης, Παπουλής, Ντούρις, Μποτεάκ.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα

Καλησπέρα! Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Ομόνοια στον δεύτερο αγώνα ανάμεσα στις δύο ομάδες για τα πλέι οφ του Champions League.