LIVE: Βόλος – Άρης 0-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα. Ο Άρης πήρε τη νίκη με 1-0.

Κίτρινη στον πάγκο του Άρη, είναι για τον Τερζή.

92′:  Κίτρινη κάρτα στον Σάντσες.

90′: Ο Βόλος σκοράρει, αλλά το γκολ δεν θα μετρήσει. Σύμφωνα με τον Βάτσιο και το VAR, η μπάλα έχει βγει όλη εκτός αγωνιστικού χώρου. Σωστή απόφαση,

87′: Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μπαγκαλιάνης αντί Σάκιτς και Χατζηπιρπιρίδης αντί Γκάμα.

79′: Αλλαγή για τον Βόλο. Γέντρισεκ αντί Ριένστρα.

76′: Ματίγια αντί Μπερτόγλιο για τον Άρη.

70′:  Εκτέλεση κόρνερ του Γκάμα, ο Μάνος έκανε την τελική προσπάθεια αλλά ο Γκαραβέλης έδιωξε.

69′: Διαγώνιο σουτ του Μάνου, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Γκαραβέλης.

63′: Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μάνος και Μαντσίνι στις θέσεις των Λόπεθ και Φετφατζίδη.

55′: Ευκαιρία για τον Βόλο. Κεφαλιά του Δουβίκα δεν βρήκε εστία, στην συνέχεια ο Ριένστρα σούταρε σε σώματα.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Αλλαγή για τον Βόλο. Μπαρτόλο αντί Μπαριέντος.

Τέλος ημιχρόνου στον Βόλο. Ο Άρης προηγείται με 1-0.

43′: Σουτ του Σάσα έξω από την περιοχή, βρίσκει σε έναν αντίπαλο και φεύγει λίγο πάνω από την εστία. Κόρνερ για τον Άρη.

40′: Κίτρινη κάρτα στον Ριένστρα.

30′: Σουτ του Σάσα, δεν είναι καλό και θα φύγει αρκετά μέτρα από το αριστερό δοκάρι.

24′: Ο Κολόμπο σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά για κακή του τύχη η μπάλα βρήκε σε συμπαίκτη του.

21′: Kίτρινη κάρτα στον Μπαριέντο

16′: ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Άρης. Ο Γκάμα ευστοχεί στο πέναλτι και ανοίγει το σκορ για την ομάδα του.

15′: Πέναλτι για τον Άρη. Ο Γκάμα με προσποίηση πέρασε τον Μπαριέντος, ο οποίος τον ανέτρεψε και ο διαιτητής έδειξε σωστά το σημείο του πέναλτι.

9′: Μεγάλη επέμβαση του Κουέστα σε σουτ του Περέρα, ως μη γενόμενη η φάση αφού έχει υποδειχθεί -λανθασμένα- σε θέση οφσάιντ ο Φεράρι.

2′: Κίτρινη κάρτα στον Τζέγκο.

Ο Βόλος υποδέχεται τον Άρη στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας,

Η εντεκάδα του Ανχέλ Λόπεθ για τον Βόλο (4-2-3-1): Γκαραβέλης, Τέκιο, Κολόμπο, Σάντσεθ, Φεράρι, Ρίενστρα, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Περέα, Μαρτίνες, Δουβίκας.

Η εντεκάδα του Τόλη Τερζή για τον Άρη (4-2-3-1): Κουέστα, Σάκιτς, Ροζ, Ντάτκοβιτς, Γκανέα, Τζέγκο, Σάσα, Φετφατζίδης, Μπερτόγλιο, Γκάμα, Λόπεθ.