LIVE: Η Ομόνοια αντίπαλος του Ολυμπιακού! Ομόνοια – Ερυθρός Αστέρας 1-1 (4-2 στα πέναλτι)

Ευστόχησε ο Λέγιακς, 4-2 η Ομόνοια.

Ο Φαμπιάνο απέκρουσε την εκτέλεση του Ντέγενεκ.

Ευστόχησε ο Ασάντε, 3-2 η Ομόνοια.

Ο Φαμπιάνο απέκρουσε την εκτέλεση του Φαλιτσινέλι.

Ευστόχησε ο Βίτορ Γκόμες, 2-2 η Ομόνοια.

Ευστόχησε ο Μπεν, 1-2 ο Ερυθρός Αστέρας.

Ευστόχησε ο Γκόμες, 1-1 η Ομόνοια.

Ευστόχησε ο Γκάβριτς, 0-1 ο Ερυθρός Αστέρας.

Άρχισε η διαδικασία των πέναλτι.

Τέλος της παράτασης. Στα πέναλτι θα κριθεί η πρόκριση.

118′: Ο Ασάντε αντί του Φερέιρα.

112′: Ευκαιρία για τον Ερυθρό Αστέρα. Σουτ του Γκάβριτς έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

110′: Κίτρινη κάρτα στον Σενέ.

106′: Αλλαγή για τον Ερυθρό Αστέρα. Ο Γκάιτς αντί του Ρόντιτ.

105′: Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος της παράτασης. Το 1-1 παραμένει.

101′: Ο Γκάβριτς στη θέση του Κάταϊ.

98′: Αλλαγή για την Ομόνοια. Ο Παπουλής εκτός, στη θέση του ο Λοΐζου.

91′: Kίτρινη στον Κούσουλο.

Άρχισε η παράταση.

Τέλος του αγώνα. Ισόπαλες 1-1 οι δύο ομάδες και το ματς πάει στην παράταση.

83′: Κίτρινη κάρτα στον Γκόμες της Ομόνοιας.

81′: Αλλαγή για τον Ερυθρό Αστέρα. Ο Γιόβαντσιτς ση θέση του Ίβανιτς.

67′: Ευκαιρία για την Ομόνοια. Σουτ του Μπουτεάκ μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Μπόρχαν.

65′: Αλλαγή για την Ομόνοια. Ο Σενέ αντί του Κακουλή.

64′: Εκτέλεση φάουλ του Κάταϊ, απέκρουσε ο Φαμπιάνο.

62′: Ωραίος συνδυασμός των ποδοσφαιριστών της Ομόνοιας, ο Γκόμες έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά έξω.

60′: Μακρινό σουτ του Κανγκά, απέκρουσε]ο Φαμπιάνο.

58′: Σουτ του Μπεν από καλή θέση, η μπάλα πέρασε έξω.

53′: Κίτρινη στον Χούμποτσαν.

51′: Κίτρινη στον Κάταϊ.

48′: Σουτ του Κάταϊ μέσα από την περιοχή, απόκρουσε ο Φαμπιάνο.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Τέλος ημιχρόνου.

45′: ΓΚΟΟΟΛ ο Αστέρας. Ο Μπεν έβγαλε τη σέντρα και ο Ίβανιτς με κεφαλιά μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να ισοφαρίσει για την ομάδα του.

40′: Έχει ανεβάσει την απόδοσή του ο Ερυθρός Αστέρας.

31′: ΓΚΟΟΟΟΛ η Ομόνοια. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μπόρχαν προσπάθησε να διώξει αλλά έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι. Αυτή ακολούθως πήγε στο σώμα του Λούφτνερ, που με κεφαλιά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

19′: Σουτ του Μπεν, άουτ η μπάλα.

14′: Κίτρινη κάρτα στον  Σανόγκο Τζούνιορ.

13′: Σουτ του Ίβανιτς έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Φαμπιάνο.

3′: Σουτ του Φερέιρα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

Άρχισε ο αγώνας.

Η διάταξη του Ερυθρού Αστέρα:

Η διάταξη της Ομόνοιας:

Η Ομόνοια υποδέχεται στο ΓΣΠ τον Ερυθρό Αστέρα σε μονό αγώνα, για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League. Σε περίπτωση νίκης θα εξασφαλίσει για πρώτη φορά στην ιστορία της συμμετοχή σε όμιλο ευρωπαϊκής διοργάνωσης (Europa League).

Παράλληλα, θα βρεθεί στα play-offs του Champions League, εκεί όπου την περιμένει ο Ολυμπιακός.

Οι ενδεκάδες

ΟΜΟΝΟΙΑ (Χένινγκ Μπεργκ): Φαμπιάνο, Χούμποτσαν, Λανγκ, Λούφτνερ, Λέζιακς, Γκόμες, Γκόμεθ, Παπουλής, Τιάγκο, Μποτεάκ, Κακουλλής

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Ντέγιαν Στάνκοβιτς): Μπόριαν, Γκόμπελιτς, Μιλούνοβιτς, Ντεγένεκ, Ρόντιτς, Σανόγκο, Κανγκά, Ίβανιτς, Μπεν, Κάταϊ, Βουκάνοβιτς
Στον πάγκο: Πόποβιτς, Γκάιτς, Πάνκοφ, Φαλτσινέλι, Νίκολιτς, Γκάβριτς, Γιόβαντσιτς

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρις Κάβανα (Ντάνιελ Ρίτσαρντ – Λι Μπετς), 4ος: Πίτερ Μπακς (Αγγλία)