LIVE: Μπαρτσελόνα – Νάπολι 3-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα. Η Μπαρτσελόνα στους “8” του Champions League.

92′: Ο Φίρπο αντί του Σουάρες.

90′: Κίτρινη ο Σουάρες.

86′: Σουτ του Λοσάνο, μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν. Νωρίτερα ο Μεξικανός είχε κεφαλιά στο δοκάρι.

84′: Ο Γκριεζμάν περνάει εκτός αγώνα. Στη θέση του ο Μόντσου.

81′: Ο Μίλικ σκόραρε με κεφαλιά από κοντά, αλλά ήταν οφσάιντ.

79′: Ο Ελμάς αντί του Ρουίθ και ο Μίλικ αντί του Ινσίνιε.

71′: Ευκαιρία για τη Νάπολι. Ο Λοσάνο έκανε την κεφαλιά μετά από σέντρα του Ινσίνιε, άουτ η μπάλα.

70′: Ο Καγιεχόν εκτός, μέσα ο Πολιτάνο και ο Λοσάνο αντί του Ζιελίνσκι.

60′: Κίτρινη κάρτα στον Ζιελίνσκι.

53′: Κεφαλιά του Ινσίνιε από κοντά, μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Με μία αλλαγή η Νάπολι. Ο Λομπότκα στη θέση του Ντέμε.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

ΓΚΟΛ η Νάπολι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Ο Ινσίνιε ευστοχεί στο πέναλτι και μειώνει σε 3-1.

45+3: Πέναλτι για τη Νάπολι. Ο Ράκιτιτς ανέτρεψε τον Μέρτενς.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις για το τέλος του ημιχρόνου.

45′: ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα. Ο Σουάρες ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 3-0.

43′: O Τσακίρ πάει ο ίδιος να δει τη φάση στο μόνιτορ. Ο διαιτητής δείχνει το σημείο του πέναλτι.

41′: Ο Μέσι δείχνει να πονάει.

40′: Ο Κουλιμπαλί επιχείρησε να διώξει, ο Μέσι έβαλε το πόδι για να του κλέψει τη μπάλα και ο Σενεγαλέζος κλώτσησε τον Αργεντινό. Η φάση έγινε εντός περιοχής της Νάπολι. Έλεγχος του VAR για να αποφασιστεί αν υπάρχει πέναλτι .

Το γκολ του Μέσι στο 30′ ακυρώθηκε μετά τον έλεγχο του VAR. Διαπιστώθηκε ότι ο Μέσι χρησιμοποίησε το χέρι για να κατεβάσει τη μπάλα.

30′: Ο Σουάρες έκανε το σουτ, έδιωξε ο Οσπίνα. Ο Ντε Γιονγκ πέρασε στον Μέσι, αυτός έκανε κοντρόλ και σουτ και σκόραρε από κοντά.

23′: ΓΚΟΛ για τη Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι μπήκε στην περιοχή αφού πέρασε δύο παίκτες της Νάπολι, σούταρε εκτός ισορροπίας προ του Μανωλά και σκόραρε.

Ο Αργεντινός σούπερ σταρ μπήκε στην περιοχή αφού πέρασε δύο παίκτες της Νάπολι, σούταρε εκτός ισορροπίας προ του Μανωλά και σκόραρε.

14′: Σουτ του Ράκιτιτς, η μπάλα άουτ.

10′: ΓΚΟΛ 1-0 για τη Μπαρτσελόνα. Ο Λανγκλέ έκανε την κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ράκιτιτς, η μπάλα στα δίχτυα.

Γρήγορος ρυθμός στο ματς από τα πρώτα λεπτά.

2′: Δοκάρι για τη Νάπολι. Ο Μέρτενς σούταρε από κοντά, η μπάλα στο δεξιό δοκάρι και έξω.

Μπαρτσελόνα εναντίον Νάπολι στον επαναληπτικό αγώνα για τη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο πρώτο ματς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν  ισόπαλες 1-1.

Οι ενδεκάδες

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τερ Στέγκεν, Σεμέδο, Πικέ, Λανγκλέ, Άλμπα, Ράκιτιτς, Σέρτζι Ρομπέρτο, Ντε Γιονγκ, Μέσι, Σουάρες, Γκριεζμάν

ΝΑΠΟΛΙ: Οσπίνα, Ντι Λορέντσο, Κουλιμπαλί, Μανωλάς, Ντέμε, Φαμπιάν Ρουίθ, Ζιελίνσκι, Καγιεχόν, Ινσίνιε, Μέρτενς.

Ο Τούρκος Τσακίρ είναι ο διαιτητής του αγώνα.