Νέα φιλική νίκη για τους Μπακς

Τη δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμα φιλικά ματς πέτυχαν οι Μιλγουόκι Μπακς κόντρα στους Σακραμέντο Κινγκς. Ο «Greek Freak» πρόσφερε θέαμα, με ωραίο κάρφωμα, αφού έτρεξε το γήπεδο και τάπα στον Μπιέλιτσα, σ’ ένα ματς που έληξε 131-123, με τον Μπουντενχόλζερ να ξεκουράζει τον ηγέτη του στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Έλληνας φόργουορντ μέτρησε 15 πόντους, 9 ριμπάουντ και 6 ασίστ σε μόλις 15 λεπτά πόυ έμεινε στο παρκέ, όπως είχε πει πριν το φιλικό παιχνίδι ο Μπουντενχόλζερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν έπαιξε καθόλου, ενώ το πρώτο έληξε με τα «ελάφια» μπροστά στο σκορ με 80-60.

Ο Μπρούκ Λόπεζ είχε 21 με 4 ριμπάουντ, ενώ ο Μίντλετον πρόσθεσε 11 με 7 ριμπάουντ. Στον αντίποδα 19 είχε ο Χιλντ, 13 ο Μπογκντάνοβιτς και 16 με 8 ριμπάουντ ο Μπέιζμορ.

Δεν αγωνίστηκε ο Θανάσης, αφού δεν έχει ξεπεράσει πλήρως τον τραυματισμό του.