LIVE: Παναιτωλικός – Βόλος 1-0 – Τελικό

Λήξη του αγώνα, με τον Παναιτωλικό να νικάει τον Βόλο με 1-0 με γκολ του Ντουάρτε στο 31′.

89′: Από μια αλλαγή για κάθε ομάδα. Μπαϊροβιτς έξω, Καββαδίας μέσα και Μπάλας στη θέση του Μπαλογιάννη.

85′: Κεφαλιά του Κορέλα από τη μικρή περιοχή, μπλοκάρει ο Φερνάντες.

79′: Ο Τσιγγάρας αντικαθιστά τον Ταχάρ.

70′: Σκοράρει ο Βόλος, με τον Κυζιρίδη, αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ.

69′: Ο Κορέλας στη θέση του τραυματία Δημόπουλου για τον Βόλο.

63′: Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο, το εκτελεί ο Μουνίθ, διώχνει με κεφαλιά ο Ταχάρ σε κόρνερ.

61′: Δύο αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Άλβαρες και Μουνιέ, αντί των Ρόσα και Αριγίμπι αντίστοιχα.

55′: Ζοάο αντί Γέντρισεκ, η πρώτη αλλαγή του Βόλου.

54′: Εκτέλεση φάουλ του Ρόσα στο δεύτερο δοκάρι, απευθείας άουτ η μπάλα.

Άρχισε το δεύτερο 45λεπτο.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Παναιτωλικό να προηγείται με 1-0 του Βόλου.

45′: Δοκάρι για τον Βόλο. Κεφαλιά του Γέντρισεκ, η μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας του Φερνάντες

42′: Κίτρινη κάρτα στον Ταχάρ για σκληρό φάουλ πάνω στον Τσοκάνη.

39′: Ευκαιρία τον Βόλο, με τον Φεράρι να σεντράρει από τα αριστερά, τον Κυζιρίδη να παίρνει αμαρκάριστος τη μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά να σουτάρει ψηλά και άστοχα, ενώ στο ριπλέι φάνηκε να είναι «ακάλυπτος»!

37′:  Φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο από τα δεξιά, το εκτελεί απευθείας ο Μουνίθ αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

31′: ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός. Λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων με τον Κυζιρίδη να γυρίζει την μπάλα προς τον Γκαραβέλη χωρίς να προσέξει. Ο Μπαΐροβιτς πρόλαβε και έκλεψε την μπάλα και αμέσως την γύρισε στον Ντουάρτε ο οποίος με γυριστό σουτ με τη μία έκανε το 1-0.

Άρχισε και πάλι το ματς.

24′:  Cooling break στο Αγρίνιο.

19′: Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους που αναπτύχθηκαν από τα αριστερά, μετά από μπαλιά του Κυζιρίδη ο Μουνίθ βγήκε απέναντι από τον Φερνάντεθ, όμως το κόντρολ του ήταν κακό και ο Λιάβας πρόλαβε και έκοψε.

8′: Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με το σουτ του Ρόσα έξω από την περιοχή, να περνάει ελάχιστα άουτ.

2′: Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με την εκτέλεση του κόρνερ και την κεφαλιά του Δημόπουλου να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Φερνάντες, προτού καταλήξει άουτ!

Στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός αντιμετωπίζει τον Βόλο στην τελευταία αγωνιστική των playouts της Super League.

Οι ενδεκάδες

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Χεσούς Φερνάντες, Τζανακάκης, Κωνσταντόπουλος, Παρράς, Λιάβας, Ταχάρ, Ντουάρτε, Ντάλσιο, Αριγίμπι, Ρόσα, Μπαΐροβιτς.

Βόλος ΝΠΣ (Στέφανος Ξηροφώτος): Γκαραβέλης, Φεράρι, Δημόπουλος, Μήτογλου, Λύρατζης, Τσοκάνης, Μαξ, Μπαλογιάννης, Μουνίθ, Κυζιρίδης, Γέντρισεκ.