LIVE: ΑΕΛ- Ξάνθη 0-0 (τελικό)

ΤΕΛΟΣ: η Ξάνθη παίρνει το 0-0 και μένει στο +1 από την τελευταία θέση!!!!

89′ Ο Σόσα αντί του Ντε Αμορίμ

86′  Κίτρινη κάρτα στον Τόρζε

84′ Ο Κάστρο στη θέση του Τζουρίτσκοβιτς

83′  Ο Μιχαήλ αντί του Μάρκοβιτς

76′ Ο Λουφάκης στη θέση του Μιλοσάβλιεβιτς

70′ Ο Φοσέ στη θέση του Γκαργκαλατζίδη

66′ Σουτ του Τόρζε, εύκολα ο Αμπαντ μπλόκαρε. Πατάει περιοχή στα τελευταία λεπτά η γηπεδούχος ομάδα.

63′ Τα φάουλ συνεχίζονται, όπως και οι κίτρινες. Μία και στον Κασάδο

62′  Κίτρινη κάρτα στον Ηλιάδη

61′ Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Σουτ του Σεσέροβιτς μετά από γύρισμα του Μιλοσάβλιεβιτς ψηλά άουτ!

59′ Κεφαλιά του Βινίσιους δίπλα από το κάθετο δοκάρι! Καλή στιγμή για την ΑΕΛ

59′ Ο Τζουρίτσκοβιτς στρώνει στον Κοβάσεβιτς, κόντραρε το σουτ που επιχείρησε, διαμαρτυρήθηκαν για χέρι οι παίκτες της Ξάνθης

54′ Κίτρινη κάρτα στον Τζουρίτσκοβιτς

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

39′ Κίτρινη κάρτα στον Πινακά

19′ Κίτρινη κάρτα στον Σεσέροβιτς για φάουλ στον Τζουρίτσκοβιτς. Τον βρήκε στο πρόσωπο

8′ Πρώτη τελική για την ΑΕΛ με διαγώνιο σουτ του Τόρζε έξω από την περιοχή, εύκολα μπλόκαρε ο Αμπάντ

3′ Πρώτη μεγάλη στιγμή στο ματς για την Ξάνθη! Από το λάθος του Ηλιάδη η μπάλα έφτασε στον Ντε Αμορίμ πλάγια μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του τελευταίου έβγαλε σε κόρνερ ο Κρίστινσον!