LIVE: ΟΦΗ – Ολυμπιακός 1-3 – Τελικό

Τέλος του αγώνα. Ο Ολυμπιακός νίκησε εύκολα τον ΟΦΗ με 3-1.

94′: ΓΚΟΟΟΛ ο ΟΦΗ.  Με εκτέλεση φάουλ του Δεληγιαννίδη οι γηπεδούχοι μειώνουν σε 1-3.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

87′: Ο Μαρτίνς δίνει την ευκαιρία σε νεαρούς παίκτες του Ολυμπιακού. Καραργύρης αντί Αλέν, Μαρτίνης αντί Γκασπάρ. και Σουρλής αντί Λοβέρα.

85′: Μπράουν αντί Ναμπί για τον ΟΦΗ.

80′: Ο Νάστος αντί του Ζοάο Βίκτορ.

80′: Μπρούνο αντί Ελ Αραμπί.

71′: Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στάικος εκτός αγώνα, ο Σουρνάκης στη θέση του.

65′: Κίτρινη στον Μαρινάκη.

65′: Κεφαλιά του Ζοάο Βίκτορ στο γέμισμα του Ναμπί, δεύτερη κεφαλιά του Νοικοκυράκη και η μπάλα άουτ.

64′: Κίτρινη στον Μπα.

61′: ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός. Πολύ καλή κάθετη μπαλιά του Ελ Αραμπί για τον Φορτούνη, που υποδέχθηκε την μπάλα ωραία και εκτέλεσε τον Γουάλι για το 3-0 υπέρ του Ολυμπιακού.

56′:  Σουτ του Τοροσίδη, έξω από την περιοχή, μπόκαρε ο Γουάλι.

52′: Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Μακρινό σουτ του Μπουχαλάκη, που προσπάθησε να “κρεμάσει” τον αντίπαλο τερματοφύλακα και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

50′: Προσπάθεια του Δεληγιαννίδη, που πήρε όλες τις κόντρες, αλλά το σουτ του μπλόκαρε ο Αλέν.

47′: Κίτρινη στον Κοροβέση.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Γιαννούλης αντί Βαφέα και Βαζ αντί Σακόρ για τον ΟΦΗ.

Τα στατιστικά του πρώτου ημιχρόνου.

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

43′:  Σουτ του Μπουχαλάκη, μπλόκαρε ο Γουάλι.

36′: Σουτ του Καφού, η μπάλα άουτ.

34′: Ωραία κίνηση του Λοβέρα από τα δεξιά, ο Ελ Αραμπί έκανε προβολή και αστόχησε.

28′: ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός. Ο Καφού έδωσε στον Ραντζέλοβιτς, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ από δεξιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 2-0 για τους “ερυθρόλευκους”.

25′: Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί αντί του Χασάν.

22′: Ο Χασάν έχει τραυματιστεί σε μαρκάρισμα του Κουτρουμπή και θα γίνει αλλαγή.

20′: Ο Φορτούνης βρήκε τον Λοβέρα και αυτός με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα πολύ ψηλά πάνω από το δοκάρι.

14′: Σουτ του Ναμπί από το ημικύκλιο, μπλόκαρε ο Αλέν.

10′: ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης εκτέλεσε το πέναλτι και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Πειραιά.

9′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ο Κουτρουμπής ανέτρεψε τον Χασάν μετά από εκτέλεση κόρνερ. Πέναλτι για τον Ολυμπιακό.

9′: Στην κόντρα ο Ολυμπιακός με τον Φορτούνη, μοίρασε για τον Ραντζέλοβιτς που έκανε γύρισμα και κέρδισε κόρνερ