LIVE: Βόλος – Ατρόμητος 2-3 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

93′ Τεράστια ευκαιρία για τον Βόλο! Σουτ του Γέντρισεκ και σπουδαία επέμβαση από τον Μέγερι

91′ Ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Τσοκάνης έκανε την κεφαλιά, η μπάλα άουτ

88′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ανδρούτσος, μέσα ο Στρούγγης

Κανένα πέναλτι. Ο Ντε Πο παίρνει δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο και ο Ατρόμητος μένει με 10 παίκτες.

Τρομερή κωλυσιεργία στη φάση, αφού ακόμα εξετάζεται από τον VAR αν υπάρχει πέναλτι ή όχι.

81‘ Κίτρινη κάρτα στον Γκαραβέλη

80′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Αντεπίθεση της ομάδας του Περιστερίου, η μπάλα έφτασε στον Ντε Πο από πάσα του Γιακουμάκη και ο Γκαραβέλης τον ανέτρεψε εντός περιοχής

76‘ Ευκαιρία για τον Βόλο, με το σουτ του Λύρατζη να μπλοκάρει ο Μέγερι.

71′ Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Μέσα οι Γιακουμάκης και Ούμπιδες, εκτός οι Ραμπέγι και Μανούσος

68′ Γκοολ για τον Βόλο! 2-3 Ομαδική ενέργεια από αριστερά, σουτ του Τσοκάνη και η μπάλα στην γωνία του Μέγερι!

61‘ Κίτρινη κάρτα και στον Κατράνη.

61‘ Κίτρινη κάρτα στον Γκουαροτσένα

60′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Γκάλο, μέσα ο Κιβρακίδης

58‘ Αποβάλλεται ο Στέφανος Ξηροφώτος, προπονητής του Βόλου

57′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με το σουτ του Ραμπέγιο να περνά δίπλα από το δοκάρι του Γκαραβέλη

57‘ Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο.

53′ Αλλαγή για τον Βόλο. Στη θέση του Κυζιρίδη, ο Ζοάο.

49′ Γκοοολ για τον Βόλο! Αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Μουνίθ έβγαλε την πάσα και ο Κυζιρίδης με ωραίο πλασέ νίκησε τον Μέγερι.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Επανεξέταση της φάσης από τον VAR. Μετράει το γκολ.

44′ Γκοολ για τον Ατρόμητο! Μαγική μπαλιά του Ραμπέγιο με το εξωτερικό φάλτσο και ο Μανούσος με τη μία τελειώνει τη φάση! Χατ-τρικ ο Έλληνας επιθετικός!

41‘ Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη.

39′ Γκοολ για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Ντε Πο από δεξιά, κεφαλιά του Μανούσου στην αριστερή γωνία και ο Γκαραβέλης δεν είχε απάντηση.

33‘ Προσπάθεια του Μανούσου από δεξιά, το τελείωμά του ήταν κακό και μπλόκαρε ο Γκαραβέλης.

17′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Μανούσος δέχεται την υπέροχη μπαλιά του Μπουσούλατζιτς και με τρομερή προσποίηση “έριξε” δύο αντιπάλους του στον αγωνιστικό χώρο. Παρ’ όλα αυτά, στο πλασέ που επιχείρησε, ο Γκαραβέλης είχε την απάντηση και απέκρουσε σε κόρνερ

12΄ Πρόβλημα τραυματισμού για τον τερματοφύλακα του Βόλου, Καραγκιόζη, και θα μπει ο Γκαραβέλης

8′ Γκοολ για τον Ατρόμητο! Ο Ανδρούτσος έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Καραγκιόζης έκανε άστοχη έξοδο και με πλασέ σε κενή εστία ο Μανούσος ανοίγει το σκορ.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Ατρόμητος: Μέγερι, Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Νάτσος, Μπουσούλατζιτς, Ντε Πο, Ραμπέγιο, Ανδρούτσος, Μανούσος

Βόλος: Καραγκιόζης, Φεράρι, Μήτογλου, Διαμαντής, Λύρατζης, Τσοκάνης, Μαξ, Γκουαροτσένα, Μουνίθ, Γέντρισεκ, Κυζιρίδης.