LIVE: Ξάνθη – Ατρόμητος 1-0 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

90′ Δύο αλλαγές για Ξάνθη, στη θέση του Φοσέ ο Γκαργκαλατζίδης, έξω ο Μπαριέντος μέσα ο Θυμιάνης

86′ Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη.

85΄Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Μανούσος μέσα ο Ραμπέλο.

80‘ Τρεις αλλαγές για Ατρόμητο. Μέσα Ούμπιδες, Βέλιος και Ντε Πο. Έξω, Νάτσος, Ανδρούτσος, Γιακουμάκης.

77′ ΓΚΟΛ η Ξάνθη! Κάθετη στον Μπαριέντος από τον Στάρτζεον ο οποίος με διγώνιο σουτ στην κίνηση ο Ουρουγουανός νικάει τον Μανδά που έχασε την μπάλα κάτω από το σώμα του

75′ Κίτρινη κάρτα στον Στάρτζεον

62′ Ευκαιρία για τη Ξάνθη! Καλοτραβηγμένο φάουλ για τη Ξάνθη με τον Μουλέν, ελάχιστα αουτ

57′ Έξω ο Γκάλο μέσα ο Ενσικουλού (Ατρόμητος), μέσα ο Ντε Αμορίμ έξω ο Τζουρίσκοβιτς (Ξάνθη)

56′ Κίτρινη κάρτα στον Γκάλο

52΄ Μέσα Καμαρά και Μουλέν, έξω Τερκί και Κοβάσεβιτς για την Ξάνθη.

49′ Κίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς.

47′ Κίτρινη κάρτα στον Τερκί

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Δύο λεπτά έξτρα χρόνος.

44′ Κάθετη στον Γιακουμάκη, βγήκε μακριά από την εστία του ο Μπέντο με τα πόδια και έδιωξε

38′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουσούλατζιτς

14′ Πρώτη τελική για Ξάνθη, σουτ από μακριά του Τζουρίσκοβιτς μπλοκάρει ο Μανδάς

9′ Πρώτη καλή φάση στο ματς για τον Ατρόμητο που πάτησε περιοχή, χωρίς πάντως να βγάλει τελική. Διάβασε τη φάση ο Βίτορ που βγήκε και έκλεισε το οπτικό πεδίο του Ανδρούτσου πριν τελειώσει τη φάση.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Ατρόμητος: Μανδάς, Γούτας, Ρισβάνης,Μπουσούλατζιτς, Νάτσος, Γκάλο, Κιβρακίδης, Κατράνης, Γιακουμάκης, Μανούσος, Ανδρούτσοςby Γιώργος Σπανομανώλης

Ξάνθη: Βίτορ, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Καρασαλίδης, Κοβάτσεβιτς, Στάρτζεον, Τερκί, Τζουρίτσκοβιτς, Μπαριέντος, Φοσέ

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μετά την επανέναρξη καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει πετύχει νίκη. Ο Ατρόμητος μετρά δύο ισοπαλίες (1-1 με Λαμία και Αστέρα), ενώ η Ξάνθη έχει μία ισοπαλία και μία ήττα

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα.

Καλησπέρα! Η Ξάνθη αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο σε εξ’ αναβολής παιχνίδι των πλέι άουτ της Super League 1.