Σοκ στις καθυστερήσεις για την Φορτούνα Ντίσελντορφ

Μεγάλη ευκαιρία για να κάνει ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή της στην Bundesliga έχασε η Φορτούνα Ντίσελντορφ, η οποία προηγήθηκε με 2-0 της Κολωνίας εκτός έδρας, αλλά τελικά συμβιβάστηκε με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Η Φορτούνα άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό όταν ο Καραμάν πάτησε περιοχή και εκτέλεσε τον Χορν. Στο δεύτερο ημίχρονο, όλο το ματς φάνηκε ότι κρίθηκε μέσα σε τρία λεπτά. Ο Ουτ έχασε πέναλτι  στο 59′ και στο 61′ η Φορτούνα σημείωσε το 2-0 με τον Τόμι.

Κι ενώ το ματς πλησίαζε στο τέλος του και πολλοί θα πίστευαν ότι έχει κριθεί, η Κολωνία πέτυχε δύο γκολ κι «έκλεψε» τομ  βαθμό. Αρχικά στο 88′ ο Μοντέστ μείωσε σε 2-1 και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ήρθε το απόλυτο σοκ για τους φιλοξενούμενους με τον Κόρντομπα να ισοφαρίζει σε 2-2.