LIVE: Ουνιόν Βερολίνου – Μπάγερν Μονάχου 0-2 (τελικό)

Τέλος αγώνα. Ουνιόν Βερολίνου – Μπάγερν Μονάχου 0-2.

89′ Αλλαγή για την Μπάγερν. Εκτός ο Μίλερ, μέσα ο Κουζάνς.

85′ Αλλαγή για την Μπάγερν. Εκτός ο Γκνάμπρι, μέσα ο Πέρισιτς.

85′ Αλλαγές για την Ουνιόν. Ο Ράιερσον στη θέση του Μπούλτερ και ο Κρόος στη θέση του Πρόμελ

81′ Αλλαγή για την Ουνιόν. Ο Μέες στη θέση του Ίνγκβαρτσεν.

81′ ΓΚΟΟΟΛ για την Μπάγερν! Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, κεφαλιά του Παβάρ και 0-2 για τους Βαυαρούς.

77′ Καλή στιγμή για την Μπάγερν. Ο Κομάν έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, ο Γκάνμπρι επιχείρησε να σκοράρει με προβολή, αλλά δεν βρήκε τη μπάλα.

71′ Αλλαγή για την Μπάγερν. Εκτός ο Γκορέτσκα και στη θέση του περνάει ο Κομάν.

71′ Διπλή αλλαγή για την Ουνιόν. Εκτός ο Oύτζα, μέσα ο Άντερσον. Εκτός ο Γκέντνερ και στη θέση του ο Άντριχ.

51′ Κίτρινη κάρτα στον Σλότερμπεργκ που χάνει τον επόμενο αγώνα της με την συμπολίτισσα Χέρτα.

49′ Oι Μίλερ και Γκορέτσκα συνεργάστηκαν άψογα, ο δεύτερος έκανε το δεξί διαγώνιο σουτ, με δυσκολία έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Ουνιόν, Γκίκιεβιτς.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ουνιόν Βερολίνου – Μπάγερν Μονάχου 0-1.

45+4′ Δυνατό δεξί σουτ του Παβάρ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

45′ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο.

40′ ΓΚΟΟΟΛ για την Μπάγερν Μονάχου! Ο Λεβαντόφσκι ευστόχησε από την άσπρη βούλα και έφτασε τα 26 τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα.

39′ Πέναλτι για την Μπάγερν Μονάχου για μαρκάρισμα στον Γκορέτσκα.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Ντέιβις για άτσαλο μαρκάρισμα.

19′ Όχι, τελικά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Το VAR έδειξε ότι ο Μίλερ ήταν -έστω και οριακά- εκτεθειμένος και έτσι παραμένει το 0-0.

17′ ΓΚΟΟΟΛ για την Μπάγερν!Ο Μίλερ με κοντινή προβολή από τη μικρή περιοχή έγραψε το 0-1 μετά την κεφαλιά-πάσα του Γκνάμπρι. Η πρώτη κεφαλιά έγινε από τον Γκορέτσκα.

12′ Κίτρινη κάρτα στον Λεντς για επικίνδυνο τάκλιν στον Παβάρ.

4′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τη Μπάγερν να προσπαθεί να κυκλοφορήσει τη μπάλα. Δεν είναι εύκολο για τους παίκτες να μπορέσουν να συνηθίσουν στα νέα δεδομένα έπειτα από μεγάλη αποχή.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Κίμιχ, Παβάρ, Τιάγκο, Γκορέτσκα, Ντέιβις, Γκνάμπρι, Μίλερ, Λεβαντόφσκι.

Ουνιόν Βερολίνου: Γκίκιεβιτς, Σούμποτιτς, Χούμπνερ, Τρίμελ, Λεντς, Άντριχ, Σλότερμπεκ, Πρέμελ, Μπίλτερ, Ούζα, Ίνγκβαρτσεν