LIVE: Ντουνάισκα Στρέντα – Ατρόμητος 1-2 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Ντουνάισκα Στρέντα – Ατρόμητος 1-2.

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Ακόμα 5 λεπτά για τη λήξη.

89′ Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ρόσα περνάει τον αντίπαλο πορτιέρε, επανέρχεται προς τον άξονα, σουτάρει στο δοκάρι, στην επιστροφή ο Ούμπιντες άουτ.

87′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Χαρίσης βγάζει πάσα για τον Φάρλεϊ, ο Όραβετς τον κόβει σε κόρνερ.

80΄ Ακόμα 10 λεπτά για τη λήξη του αγώνα.

74′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καχίλα αντί του Βέλλιου.

Στο 70΄ το ματς, παραμένει το 1-2 υπέρ του Ατρομήτου.

67′ Ο Γούτας σταματά τον Ντίβκοβιτς σε κόρνερ.

62′ Ο Βίντα κάθετη στον Ντέιβις, μπλοκάρει ο Μέγιερι.

61′ Ο Φάρλεϊ Ρόσα αντί του Ενσικουλού.

55′ Σουτ του Μανούσου από μακριά, άουτ.

51′ Κόρνερ παραχωρεί ο Μέγιερι μπροστά από τον Τσμέλικ που πήγε να πάρει τις κόντρες.

Ημίχρονο στη Σλοβακία. 1-2 μπροστά ο Ατρόμητος.

45+1′ Σέντρα του Ούμπιντες από τα αριστερά, κοντινή προβολή από τον Βέλλιο, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Γέντλιτσκα.

45′ O Ραμίρες έκανε την ατομική ενέργεια έξω από την περιοχή και έπιασε το σουτ με το δεξί για να στείλει ελάχιστα άουτ τη μπάλα.

Ο Ούμπιντες έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από τον Βέλλιο που δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή, ο Μανούσος έπιασε το πλασέ στην κίνηση και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

43′ ΓΚΟΛ! Ο Ατρόμητος και παίρνει και πάλι το προβάδισμα!

40′ Κίτρινη κάρτα στον Τσμέλικ για σκληρό μαρκάρισμα στον Κατράνη.

39′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βγαίνει ο Κιβρακίδης που αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού και μπαίνει στο ματς ο Νάτσος.

Μπορεί η Στρέντα να μην είχε κάνει ευκαιρίες, αλλά πίεζε. Δεν πατούσε περιοχή, αλλά η ισοφάριση με σουτ εκτός περιοχής μοιάζει λογική εξέλιξη.

Ο Βίντα μπήκε στο ματς στο 30′ και πέντε λεπτά αργότερα σκόραρε. Συγκεκριμένα, έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από την περιοχή, βρήκε λίγο χώρο και έπιασε ένα άπιαστο σουτ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Μέγερι.

35′ ΓΚΟΛ! Η Ντουνάισκα Στρέντα ισοφαρίζει σε 1-1.

30′ Αλλαγή για τους Σλοβάκους. Ρόναν αντί Βίντα στο ματς, σε μια αλλαγή που δεν είναι αναγκαστική, αλλά τακτικής.

72-28 % η κατοχή της μπάλας υπέρ των γηπεδούχων.

Ο Ούμπιντες έγινε κάτοχος της μπάλας σε θέση μέσα δεξιά στην περιοχή, επιχείρησε το διαγώνιο σουτ, η μπάλα κόντραρε, πήρε ύψος, ο Αργεντινός έπιασε ένα νέο σουτ στην κίνηση και έστειλε με εντυπωσιακό τρόπο τη μπάλα στα δίχτυα.

20′ ΓΚΟΛ! Ο Ατρόμητος ανοίγει το σκορ!

17′ Ωραία ενέργεια του Κάλμαρ έξω από την περιοχή και σουτ με το δεξί για να διώξει σε κόρνερ ο Μέγερι.

12′ Πατάει πιο εύκολα περιοχή η Στρέντα παρά το γεγονός ότι ακόμα δεν έχει χάσει κάποια μεγάλη ευκαιρία.

6′ Υποψία ευκαιρίας για τους γηπεδούχος, με τον Ντίβκοβιτς να γίνεται κάτοχος της μπάλας σε θέση βολής απέναντι από τον Μέγερι, αλλά το κοντρόλ του ήταν κακό και η μπάλα κατέληξε άουτ.

5′ Χωρίς τη μεγάλη φάση για την ώρα το παιχνίδι.

1′ Το παιχνίδι ξεκίνησε.

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

Γεμάτο το γήπεδο.

Εδώ ένας φίλος της ΑΕΚ και ένας του Παναθηναϊκού από τη Μπρατισλάβα που βρίσκονται στο γήπεδο για να δουν τον Ατρόμητο.

Μία άποψη από το γήπεδο που θα αγωνιστεί σε λίγο ο Ατρόμητος.

Στον πάγκο για τη Ντουνάισκα οι: Σάραζ, Μπεσκοροβάινι, Βίντα, Τάιβο, Βεσελόφσκι, Μπέντναρ, Καμαρένα.

Η ενδεκάδα της Ντουνάισκα Στρέντα: Γέντλιτσκα, Ρόναν, Βίντα Μ., Ραμίρεζ, Καλμάρ, Όραβετς, Κρούζλιακ, Κόστρνα, Ντίβκοβιτς, Ντέιβις, Τσμέλικ.

Στον πάγκο για την ομάδα του Περιστερίου κάθονται οι: Θεοδωράκης, Καχίλα, Φάρλεϊ, Κορτ, Ουγκράι, Γιακουμάκης, Νάτσος.

Oι 11 εκλεκτοί του Γιάννη Αναστασίου είναι οι εξής: Μέγερι, Κιβρακίδης, Γούτας, Ρισβάνης, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης, Μανούσος, Ούμπιντες, Ενσικουλού, Βέλλιος.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το εκτός έδρας παιχνίδι του Ατρομήτου με τη Ντουνάισκα Στρέντα για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League.