LIVE: Europa League

Τα αποτελέσματα

7ος όμιλος: Στεάουα-Χάποελ Μπερ Σεβά 1-1 Βικτόρια Πλζεν-Λουγκάνο 4-1 8ος όμιλος: Άρσεναλ-Ερυθρός Αστέρας 0-0 Κολωνία-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ 5-2 9ος όμιλος: Σάλτσμπουργκ-Κόνιασπορ 0-0 Γκιμαράες-Μαρσέιγ 1-0 10ος όμιλος: Μπιλμπάο-Έστερσουντ 1-0 Χέρτα-Ζόρια 2-0 11ος όμιλος: Λάτσιο-Νις 1-0 Φίτεσε-Ζούλτε Βάρεγκεμ 0-2 12ος όμιλος: Σοσιεδάδ-Βαρντάρ Σκοπίων 3-0 Ρόζενμποργκ-Ζενίτ 1-1.

93′ Ρόζενμποργκ-Ζενίτ 1-1!

92′ Λάτσιο-Νις 1-0! Αυτογκόλ οι Γάλλοι με τον Μαρσάντ

82′ Ρεάλ Σοσιεδάδ-Βαρντάρ 3-0! Γκολ ο Μπαουτίστα!

82′ Κολωνία-ΜΠΑΤΕ 4-2! Σκόρερ και πάλι ο Οσάκο

80′ Γκιμαράες-Μαρσέιγ 1-0! Το γκολ ο Ουρτάδο!

73′ Χέρτα-Ζόρια 2-0! Γκολ ο Σέλκε!

70′ Φίτεσε-Ζούλτε 0-2 με γκολ του Καγιά!

70′ Αθλέτικ Μπιλμπάο-Έστερσουντ 1-0! Το γκολ ο Αντούριθ!

63′ Κολωνία-ΜΠΑΤΕ 3-2. Γυρίζουν το παιχνίδι οι Γερμανοί με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκιρασί.

56′ Πλζεν-Λουγκάνο 4-1. Ακόμα ένα γκολ για τους γηπεδούχους με γκολ του Σέρμακ

55′ Ρόζενμποργκ-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 1-0! Σκόρερ από το σημείο του πέναλτι ο Μπέντνερ

54′ Κολωνία-ΜΠΑΤΕ 2-2! Ισοφαρίζουν οι γηπεδούχοι με γκολ του Οσάκο

Έχει αρχίσει το δεύτερο μέρος των αναμετρήσεων.

Τα αποτελέσματα στο πρώτο ημίχρονο:

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου σε όλους τους αγώνες.

45′ Πλζεν-Λουγκάνο 3-1! Σκόρερ ο Χοράβα!

37′ Στεάουα Βουκουρεστίου-Χάποελ Μπεερ Σεβά 1-1! Σκόρερ ο Μπεν Σαχάρ

33′ Κολωνία-ΜΠΑΤΕ 1-2! Ολική ανατροπή για τους Λευκορώσους με γκολ του Σίγκνεβιτς.

31′ Στεάουα Βουκουρεστίου-Χάποελ Μπεερ Σεβά 1-0! Γκολ ο Κομάν!

31′ Κολωνία-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ 1-1!

31′ Ρεάλ Σοσιεδάδ-Βαρντάρ Σκοπίων 1-0! Το γκολ για τους Βάσκους ο Χουάνμι

19′ Πλζεν-Λουγκάνο 2-1! Ξαναπαίρνουν το προβάδισμα οι Τσέχοι και πάλι με τον Κρμέντσικ

16′ Κολωνία-ΜΠΑΤΕ 1-0! Γκολ ο Ζέλερ

16′ Χέρτα-Ζόρια 1-0! Σκόρερ για τους Γερμανούς ο Σέλκε

15′ Πλζεν-Λουγκάνο 1-1! Ισοφαρίζουν οι φιλοξενούμενοι με τον Μαριάνι

4′: Φίτεσε-Ζούλτε Βάρεγκεμ 0-1! Γκολ του Μπόντρι.

4′: Βικτόρια Πλζεν-Λουγκάνο 1-0! Σκόρερ ο Κρμέντσικ.

Άρχισαν οι αγώνες των 22:00

Τα αποτελέσματα των αγώνων που άρχισαν στις 20:00.

Τέλος και στη Γαλλία. Λιόν-Έβερτον 3-0.

1ος όμιλος: Σλάβια Πράγας-Βιγιαρεάλ (0-2), Μακάμπι Τελ Αβίβ-Αστάνα (0-1) 2ος όμιλος: Γιούνγκ Μπόις-Ντιναμό Κιέβου (0-1), Παρτιζάν-Σκεντερμπρέου (2-0) 3ος όμιλος: Λουντογκόρετς-Μπράγκα (1-1), Μπασακσεχίρ-Χόφενχαιμ (1-1) 4ος όμιλος: ΑΕΚ-Μίλαν (0-0), Ριέκα-Αούστρια Βιέννης (1-4) 5ος όμιλος:Απόλλων Λεμεσού-Αταλάντα (1-1), Λιόν-Έβερτον (3-0 σε εξέλιξη) 6ος όμιλος: Λοκομοτίβ Μόσχας-Σέριφ (1-2), Κοπεγχάγη-Ζλιν (3-0).

Γκολ η Κοπεγχάγη, 3-0 τη Ζλιν.  Σκόρερ ο Βέρμπιτς στις καθυστερήσεις.

Γκολ η Βιγιαρεάλ, 2-0 τη Σλάβια Πράγας. Με αυτογκόλ του Ντέλι στο 89′.

Κόκκινη για την Έβερτον. Δεύτερη κίτρινη στον Σνάιντερλεν.

Γκολ η Λιόν, 2-0 την Έβερτον. Σκόρερ ο Αουάρ στο 76′.

Η Αούστρια ολοκληρώνει το θρίαμβό της στη Ριέκα. Ο Μόνσχαϊν πετυχαίνει στο 83ο λεπτό το τέταρτο γκολ των Αυστριακών. Ριέκα – Αούστρια 1-4.

Γκολ η Μπράγκα, 1-1 στο ματς με τη Λουντογκόρετς.

Γκολ η Λιόν, 1-0 την Έβερτον. Σκόρερ ο Τραορέ στο 68′ (άρχισε με καθυστέρηση το δεύτερο ημίχρονο, σε σχέση με τις υπόλοιπες αναμετρήσεις).

Κι άλλο γκολ η Αούστρια Βιέννης, 3-1 τη Ριέκα στην Κροατία. Σκόρερ ο Σέρμπεστ στο 74′.

Κόκκινη για τη Ριέκα. Την αντίκρισε ο Μίσιτς στο 73′.

Γκολ η Ντιναμό Κιέβου, 1-0 τη Γιούνγκ Μπόις στην Ελβετία. Σκόρερ ο Μπουγιάλσκι στο 71′.

Γκολ η Παρτιζάν, 2-0 τη Σκεντερμπέου. Σκόρερ ο Ταουάμπα στο 66′.

Γκολ η Λουντογκόρετς, 1-0 την Μπράγκα. Σκόρερ ο Μαρσελίνιο στο 69′.

Γκολ η Αούστρια Βιέννης στα καπάκια, 2-1 τη Ριέκα στην Κροατία. Σκόρερ ο Πρόκοπ (και πάλι) στο 62′.

Γκολ η Ριέκα, 1-1 το ματς με την Αούστρια Βιέννης. Σκόρερ ο Πάβισιτς στο 61′.

Γκολ η Αστάνα, 1-0 τη Μακάμπι στο Τελ Αβίβ. Σκόρερ ο Τουμάσι στο 58′.

Γκολ η Χοφενχάιμ, 1-0 την Μπασακσεχίρ. Σκόρερ ο Γκρίλιτς στο 47′.

Γκολ η Κοπεγχάγη, 2-0 τη Ζλιν. Σκόρερ ο Βέρμπιτς στο 49′.

Έναρξη δεύτερου μέρους στις αναμετρήσεις των 20:00.

Τα αποτελέσματα στο πρώτο ημίχρονο των αγώνων για το Europa League:

1ος όμιλος: Σλάβια Πράγας-Βιγιαρεάλ (0-1), Μακάμπι Τελ Αβίβ-Αστάνα (0-0).

2ος όμιλος: Γιούνγκ Μπόις-Ντιναμό Κιέβου (0-0), Παρτιζάν-Σκεντερμπρέου (1-0).

3ος όμιλος: Λουντογκόρετς-Μπράγκα (0-0), Μπασακσεχίρ-Χόφενχαιμ (0-0)

4ος όμιλος: ΑΕΚ-Μίλαν (0-0), Ριέκα-Αούστρια Βιέννης (0-1).

5ος όμιλος:Απόλλων Λεμεσού-Αταλάντα (0-1), Λιόν-Έβερτον (0-0).

6ος όμιλος: Λοκομοτίβ Μόσχας-Σέριφ (1-1), Κοπεγχάγη-Ζλιν (1-0).

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου σε όλες τις αναμετρήσεις.

Γκολ η Σερίφ, 1-1 το ματς με τη Λοκομοτίβ Μόσχας με τέρμα του Μπαντιμπαγκά στο 42′.

Γκολ η Αούστρια Βιέννης, 1-0 στην έδρα της Ριέκα. Το γκολ ο Προκόπ στο 41′ .

Γκολ και η Κοπεγχάγη, 1-0 την Ζλιν. Σκόρερ ο Λούφτνερ στο 41′.

Γκολ η Παρτιζάν, 1-0 την Σκεντερμπέου. Σκόρερ ο Τόσιτς με ωραία εκτέλεση φάουλ στο 38′

Γκολ η Αταλάντα, 1-0 τον Απόλλωνα Λεμεσού στο 36′. Σκόρερ ο Ίλισιτς που εκτέλεσε το πέναλτι.

Γκολ η Λοκομοτίβ Μόσχας, 1-0 τη Σέριφ στο 26ο λεπτό. Σκόρερ ο Φαρφάν.

Η Βιγιαρεάλ άνοιξε το σκορ στο εκτός έδρας ματς με την Σλάβια Πράγας με τον Μπάκα (15′).

Αρχίζουν τα ματς.

Ξεκινούν εντός ολίγου οι δώδεκα αναμετρήσεις των 20:00

Στις 22:05 7ος όμιλος: Στεάουα-Χάποελ Μπερ Σεβά Βικτόρια Πλζεν-Λουγκάνο 8ος όμιλος: Άρσεναλ-Ερυθρός Αστέρας Κολωνία-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ 9ος όμιλος: Σάλτσμπουργκ-Κόνιασπορ Γκιμαράες-Μαρσέιγ10ος όμιλος: Μπιλμπάο-Έστερσουντ Χέρτα-Ζόρια 11ος όμιλος: Λάτσιο-Νις Φίτεσε-Ζούλτε Βάρεγκεμ 12ος όμιλος: Σοσιεδάδ-Βαρντάρ Σκοπίων Ρόζενμποργκ-Ζενίτ

6ος όμιλος: Λοκομοτίβ Μόσχας-Σέριφ, Κοπεγχάγη-Ζλιν

5ος όμιλος: Απόλλων Λεμεσού-Αταλάντα, Λιόν-Έβερτον

4ος όμιλος: ΑΕΚ-Μίλαν, Ριέκα-Αούστρια Βιέννης

3ος όμιλος: Λουντογκόρετς-Μπράγκα, Μπασακσεχίρ-Χόφενχαιμ