LIVE: Σαμπαντέλ – Ολυμπιακός 9-11 (7-7) -Τελικό

Οι “ερυθρόλευκες” αντιμετωπίζουν αύριο στις 18:00 τη διοργανώτρια Κίνεφ Κίρισι κι έχουν την ευκαιρία να κατακτήσουν το τρόπαιο.

Στα πέναλτι θα κριθεί ο ημιτελικός!

32′ ΓΚΟΛ! Ισοφαρίζει σε 7-7 η Μπιανκόνι Φοβερό σουτ της Ιταλίδας, με 21 δευτερόλεπτα να απομένουν!

27′ ΓΚΟΛ! Μειώνει σε 7-6 η Μπιανκόνι Σκοράρει με πέναλτι η Ιταλίδα. Πέναλτι που κέρδισε η Ασημάκη.

25′ 7-5 Σκοράρει πάλι η Ορτίθ στην παίκτρια παραπάνω

Εξαιρετικό το 3ο οκτάλεπτο για τον Ολυμπιακό, που ξαναμπήκε στο ματς!

Τέλος 3ου οκταλέπτου: 6-5

23′ ΓΚΟΛ! Μειώνει σε 6-5 ο Ολυμπιακός Η Βασιλική Πλευρίτου βρίσκει δίχτυα

22′ 6-4 Φοβερό σουτ της Φόρκα με το αριστερό

21′ ΓΚΟΛ! Μειώνει σε 5-4 ο Ολυμπιακός Και πάλι με την Αβραμίδου

19′ ΓΚΟΛ! Μειώνει σε 5-3 ο Ολυμπιακός Από κοντά σκοράρει η Αβραμίδου

18′ ΓΚΟΛ! Μειώνει σε 5-2 ο Ολυμπιακός Η Σμιτ “κρεμάει” την Εστέρ

Ξεκινάει το 3ο οκτάλεπτο

Καταστροφικό το 2ο οκτάλεπτο για τον Ολυμπιακό, που πλέον έχει να ανέβει ένα βουνό στο δεύτερο ημίχρονο.

Λήξη 2ου οκταλέπτου: 5-1

16′ 5-1 Δέχεται την κόντρα επίθεση και γκολ από τη Φόρκα ο Ολυμπιακός

16′ 4-1 Δεύτερο γκολ για την Μπεατρίθ Ορτίθ

12′ 3-1 Η Φόρκα σκοράρει στην παίκτρια παραπάνω, μετά την αποβολή της Μπιανκόνι.

9′ 2-1 Φοβερό σουτ της Μπεατρίθ Ορτίθ. Για πρώτη φορά μπροστά η Σαμπαντέλ.

Ξεκινά το 2ο οκτάλεπτο

Τέλος 1ου οκταλέπτου: 1-1

7′ 1-1 Ισοφαρίζει η Ντομενέκ, με μακρινό σουτ.

6′ ΓΚΟΛ! 0-1 ο Ολυμπιακός Ψηλοκρεμαστό σουτ της Σμιτ, που νικάει την Εστέρ.

Ξεκινάει ο αγώνας

Πέρυσι, ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τον τελικό, μένοντας τελικά στην 4η θέση, μετά την ήττα και στο μικρό τελικό από την Κίνεφ.

Ο Ολυμπιακός μπαίνει στη μάχη του Final 4 της Euroleague (19.30) κόντρα στην πανίσχυρη ισπανική Σαμπαντέλ.

Η γυναικεία ομάδα πόλο του Ολυμπιακού θέλει να επιστρέψει στα ευρωπαϊκά τρόπαια και για να το πετύχει αυτό πρέπει πρώτα να ξεπεράσει το εμπόδιο της Σαμπαντέλ. Η ισπανική ομάδα έχει πάει στο Κίνεφ έχοντας τον τίτλο του φαβορί, ενώ παράλληλα έχει μαζί της και την παράδοση.

Η Σαμπαντέλ αποτελεί το μεγαθήριο του ευρωπαϊκού πόλο και αυτό το καταμαρτυρούν οι τέσσερις κατακτήσεις της Euro League τα έξι τελευταία χρόνια.