Ίδρωσε αλλά νίκησε η Φενέρ

Η Φενέρμπαχτσε για τρία δεκάλεπτα κυνηγούσε την Τουρκ Τέλεκομ στο σκορ, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας στην τελευταία περίοδο, έφτασε τελικά στη νίκη με 86-82 για την 16η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Η Τουρκ Τέλεκομ εκμεταλλεύτηκε την αστοχία των παικτών του Ζέλικο Ομπράντοβιτς για 30 αγωνιστικά λεπτά και είχε το προβάδισμα με 62-67. Στο τελευταίο και κρίσιμο δεκάλεπτο, η Φενέρμπαχτσε «ξύπνησε» και με επιμέρους σκορ 24-15, ανέτρεψε τα δεδομένα και έτσι έφτασε στη νίκη με 86-82. Ο Νεμάνια Μπιέλιτσα ήταν ο κορυφαίος για την Φενέρ με 20 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Τον ακολούθησε ο Εμίρ Πρέλντζιτς με 18 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Από την Τούρκ Τελέκομ ξεχώρισε ο Τζόσουα Κάρτερ με 23 πόντους.

Με ηγέτη της τον Ντουάιτ Χάρντι που είχε 25 πόντους η Τράμπζονσπορ του Νέναντ Μάρκοβιτς πήρε εύκολα τη νίκη απέναντι στην Κόνιασπορ με 74-92.