Bίντεο: Φουλ για πλέι οφ τα Χανιά

Σε απόσταση αναπνοής από τη δεύτερη Παναχαϊκή βρίσκονται πλέον τα Χανιά, τα οποία επικράτησαν 1-0 της Επισκοπής στο ΔΑΚ Γάλλου κι έφτασαν τις επτά νίκες σε 12 αναμετρήσεις.

Tο πρώτο ημίχρονο ήταν ανιαρό και δεν επεφύλασσε συγκινήσεις. Η Επισκοπή έχασε κλασική ευκαιρία στο 50ό λεπτό με το νεοεισελθόντα Δρακάκη, εν συνεχεία όμως, τα Χανιά πήραν τον έλεγχο, ενώ μετά την τρίτη φετινή αποβολή του Ραφαήλ Μαραθιανού (στο 80′), απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα.

Τελικά, το ματς έμελλε να κριθεί από μία ωραία ατομική προσπάθεια του Στέφανου Μαρτσάκη, ο οποίος απέφυγε δύο αντιπάλους, πλάσαρε με το δεξί και στο 83ο λεπτό χάρισε τη νίκη στην ομάδα των Χανιών.

Επισκοπή (Ανυφαντάκης): Γουναρίδης, Μανουσάκης, Βουρβαχάκης, Μποτωνάκης, Λάμπρου, Μαραθιανός, Βιτώρος (59′ Βιγιαφάνε), Δελήμπασης, Ράντοβιτς (46′ Δρακάκης), Δουμάνης, Νικόλτσης.

Χανιά (Στεφανίδης): Σικαλιάς, Παγώνης, Γκότοβος, Μανωλάς, Κοντέων, Σιλιγαρδάκης, Γκούμας (59′ Μαρτσάκης), Οικονομόπουλος (69′ Ευαγγέλου), Πάγκαλος, Καραγιάννης, Κρητικός (85′ Εσόνο).