Ρεκόρ καριέρας ο τρομακτικός Γκασόλ, λίγα πράγματα Γιάννης και Παπ

Ξεκινώντας με 20 πόντους μόλις στην πρώτη περίοδο, έστειλε από νωρίς το μήνυμα για το τί θα επακολουθούσε.

Ο Πάου Γκασόλ πραγματοποίησε μια μυθική εμφάνιση, έκανε ρεκόρ καριέρας με 46 πόντους και οδήγησε τους Μπουλς στη νίκη επί των Μπακς με 95-87.

Ο Ισπανός σέντερ είχε 46 πόντους σε 39 λεπτά συμμετοχής, με 12/13 ελεύθερες βολές και 17/30 δίποντα, ενώ μάζεψε 18 ριμπάουντ και μοίρασε 3 ασίστ.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος αντιμετώπισε από νωρίς προβλήματα με τα φάουλ (τελείωσε το ματς με 5 συνολικά), ουσιαστικά δεν μπήκε ποτέ στο πνεύμα του αγώνα και είχε 4 πόντους (0/1 βολή, 2/6 δίποντα), 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο και 2 λάθη σε 26 λεπτά παρουσίας στο παρκέ.

Εύκολα οι Ρόκετς έφτασαν στη νίκη με 97-82 επί των Τζαζ, με τον Κώστα Παπανικολάου να έχει 3 πόντους, 1/3 τρίποντα, 1 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 3 λάθη σε 14 λεπτά.