Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ-Ποιοι τσέκαραν έξι εισιτήρια για τους “16”

Αποτελέσματα 4ου ομίλου: Εθνικός Γαζώρου – Λεβαδειακός 0-2 / Πλατανιάς – Ηρακλής 0-0. Προκρίνονται: Λεβαδειακός, Ηρακλής.

Αποτελέσματα 6ου ομίλου: Ερμιονίδα – Εργοτέλης 2-0 / Βέροια – Απόλλων 1-1. Προκρίνονται: Βέροια, Απόλλων.

Αποτελέσματα 7ου ομίλου: Τύρναβος-Αστέρας Τρίπολης 1-1 / Καλλονή- Αιγινιακός 5-0. Προκρίνονται: Αστέρας Τρίπολης, Τύρναβος.

ΓΚΟΛ για την Καλλονή. Ο Ξύδας, στο ντεμπούτο του, διαμορφώνει το τελικό 5-0.

ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό και πάλι με τον Μιλοσάβλιεφ στο 80′, 2-0 τον Εθνικό Γαζώρου.

ΓΚΟΛ για την Βέροια στο 77′ με τον νεοεισελθέντα Χάσελμπαϊνκ να ισοφαρίζει τον Απόλλωνα, 1-1.

ΓΚΟΛ για την Καλλονή. Συνεχίζεται το πάρτι στην Μυτιλήνη, στο 4-0 πλέον το σκορ απέναντι στον Αιγινιακό.

Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο των αγώνων, με τα αποτελέσματα να παραμένουν τα ίδια.

Γκολ για την Καλλονή, που προηγείται με 3-0 απέναντι στον Αιγινιακό. Σκόρερ ο Αγρίτης στο 54′.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στους αγώνες κυπέλλου.

Απάντηση από τον Αστέρα. Οι Αρκάδες ισοφαρίζουν στην έδρα του Τύρναβου, 1-1, με τον Μούκαμ στο 45+1′.

Γκολ για τον Λεβαδειακό. Οι Βοιωτοί προηγούνται στην έδρα του Εθνικού Γαζώρου, 1-0, με τον Μιλοσάβλιεφ στο 41′.

Ο Καραμανλής στο 36′ βάζει μπροστά την ομάδα του απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης (1-0).

Διπλασιάζει τα τέρματά της απέναντι στον Αιγινιακό (2-0). Ο Βλαστέλλης είναι ο σκόρερ.

Γκολ και για την Ερμιονίδα. Οι γηπεδούχοι κάνουν με τον Κουτσοσπύρο (36′) το 2-0 απέναντι στον Εργοτέλη.

Ο Απόλλων ανοίγει το σκορ στην έδρα της Βέροιας με τον Αλίπιο στο 22′.

Η Ερμιονίδα προηγείται του Εργοτέλη με 1-0 για τον 6ο όμιλο του κυπέλλου.

Η Καλλονή άνοιξε το σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης με τον Αιγινιακό στο πλαίσιο του 7ου ομίλου. Σκόρερ ο Καμαρά.

Εξι αγώνες ξεκινούν στις 3 μ.μ. για την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου. Ο Filathlos.gr θα σας ενημερώνει για την εξέλιξη των αναμετρήσεων.