Ωραίος και… μοιραίος

Η Ίντερ πήρε ισοπαλία από την Γιουβέντους με 1-1 στο Τορίνο, με τον Μάουρο Ικάρντι να είναι ήρωας… αλλά και μοιραίος για τους “νερατζούρι”.

Μόλις στο 2ο λεπτό η Γιουβέντους απείλησε με το σουτ του Κλάουντιο Μαρκίζιο, ενώ στο 5ο κατάφερε να ανοίξει το σκορ με το 11ο φετινό γκολ του Κάρλος Τέβες.

Ο Αρτούρο Βιντάλ με καταπληκτική κίνηση μέσα στην περιοχής έφερε την μπάλα μπροστά πάσαρε στον Τέβες και ο Αργεντινός από κοντά απλά την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0.

Η “Γιούβε” ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να φτάσει σε 2ο τέρμα. Ο Ρομπέρτο Μαντσίνι πέρασε στο ματς τον Λούκας Ποντόλσκι στο 54′ και η ισοφάριση ήρθε στο 64′ από τον Μάουρο Ικάρντι.

Ο Αργεντινός στράικερ από μπαλιά του Φρέντι Γκουαρίν βγήκε στην… πλάτη του Μπονούτσι και πλάσαρε την κατάλληλη στιγμή για να νικήσει τον Μπουφόν, κάνοντας το 1-1.

Μάλιστα, ο νεαρός φορ στο 81′ από πάσα του Ποντόλσκι έχασε μία απίστευτη ευκαιρία να κάνει το 1-2!

Ο Ικάρντι λίγο αργότερα λίγο έλειψε να τις… φάει από τον Οσβάλντο, όταν σε αντεπίθεση δεν του έδωσε πάσα και προτίμησε να τελειώσει μόνος του την φάση.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος με την Ίντερ να παίρνει εν τέλει τον πόντο στο Τορίνο