LIVE: Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ 1-2 Τελικό

Λήξη της αναμέτρησης. Ο ΠΑΟΚ φεύγει με το διπλό από την Τρίπολη.

90′ Κίτρινη στον Μυστακίδη

87′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Μπίσεσβαρ, ο Περέιρα

86′ Εκτέλεση φάουλ του Μπίσεσβαρ, κεφαλιά του Κάμπος στο 1ο δοκάρι, ο Κοσίτσκι και πάλι κρατά ζωντανή την ομάδα του

83′ Μεγάλη επέμβαση του Κοσίτσκι. Ο Κίτσιου με ένα ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ ανάγκασε τον Σλοβάκο σε μια πολύ ωραία επέμβαση

83′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χαντανί στη θέση του Ιγκλέσιας

81′ Ο Κάμπος βρήκε τον Κουλούρη με το στήθος, αυτός πέρασε στον ξεμαρκάριστο Σακόφ, ο οποίος όμως έκανε ένα άψυχο πλασέ και ο Κοσίτσκι μπλόκαρε εύκολα

77′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Ροντρίγκες, ο Μυστακίδης

76′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Πολύ ωραία ενέργεια από τον Ροντρίγκες, που έπιασε σουτάρα εκτός περιοχής και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Κοσίτσκι

73′ Κίτρινη στον Ροντρίγκες

71′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Φαρίνια ο Μάσα

71′ Ξεθάρεψε ο Αστέρας μετά το 1-2 και προσπαθεί να βρει ακόμα ένα τέρμα, με τον ΠΑΟΚ να είναι επικίνδυνος όταν βγαίνει μπροστά

Αρκετά δύσκολη φάση… Τα ριπλέι δεν βοηθάνε να σας πούμε ξεκάθαρα αν υπάρχει ή όχι πέναλτι, με τον Βαρέλα να φαίνεται να έχει πατήσει το πόδι του στο χόρτο και ο Ιγκλέσιας να βρίσκει πάνω του και να πέφτει στο έδαφος… Πολύ δύσκολη φάση

62′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα! Ο Ιωαννίδης θα εκτελέσει εύστοχα το πέναλτι, καθώς έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία, ενώ ο Γλύκος έπεσε από την άλλη πλευρά.

61′ Κίτρινη στον Βαρέλα

61′ Πέναλτι κερδίζει ο Αστέρας

53′ O Αστέρας πιέζει και προσπαθεί να επιστρέψει στο ματς, χωρίς να έχει απειλήσει όμως

46′ Αλλαγή και για τον Αστέρα. Στη θέση του Τσιλιανίδη, ο Ιγκόρ

46′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Κρέσπο, ο Κίτσιου

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45′ Αποβολή για τον Αστέρα. Με αρκετή καθυστέρηση ο Αρετόπουλος δείχνει δεύτερη κίτρινη στον Μπέρτο. Η απόφαση είναι σωστή, όμως ο ρέφερι άργησε πάρα πολύ να βγάλει την κάρτα και φάνηκε πως την είχε… χαρίσει στον αμυντικό του Αστέρα.

32′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ιωαννίδης έκανε την σέντρα από τα δεξιά, ο Τσουκαλά ανενόχλητος την καρφωτή κεφαλιά, όμως ο Σακόφ με προβολή πρόλαβε και έσωσε παραχωρώντας κόρνερ

29′ Κίτρινη στον Κρέσπο

24′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες έκανε την σέντρα από τα αριστερά και ο Κουλούρης με τρομερό σουτ στη κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ανύμπορου να αντιδράσει Κοσίτσκι για το 0-2.

24′ Ο Κουλούρης γύρισε από αριστερά στον Ροντρίγκες που δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα

22′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ιγκλέσιας άθελά του έστρωσε στον Ροντρίγκες, αυτός έκανε το σουτ, ο Κοσίτσκι απέκρουσε αλλά ο Κουλούρης πήρε το ριμπάουντ και από κοντά με πλασέ έκανε το 0-1.

8′ Από μία κίτρινη σε Τζαβέλλα και Μπέρτο που εδώ και ώρα έχουν… κοκορομαχίες!

Σέντρα στο ματς.

Στο ματς που ρίχνει αυλαία στη τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχεται (19:30) τον ΠΑΟΚ.

Οι γηπεδούχοι αναζητούν τους πρώτους τους βαθμούς στη φετινή περίοδo. Από την άλλη, ο Δικέφαλος του Βορρά ξεκίνησε με νίκη 2-1 επί του Παναιτωλικού στο πρωτάθλημα, ενώ την Πέμπτη απέσπασε «λευκή» ισοπαλία από τη Φιορεντίνα στην Τούμπα και ψάχνει το πρώτο «τρίποντο» μακριά από τη Θεσσαλονίκη.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις:

Αστέρας: Κοσίτσκι στο τέρμα και Μπέρτος, Γιαννούλης στα άκρα της άμυνας, με τους Σεφίλ και Κουρμπέλη στο κέντρο της άμυνας. Ιγκλέσιας και Τσουκαλάς θα είναι στα αμυντικά χαφ. Μπροστά τους θα κινείται ο Φαρίνια, αριστερά ο Τσιλιανίδης και δεξιά ο Καλτσάς με τον Ιωαννίδη να είναι μόνος πρωθημένος.

ΠΑΟΚ: Γλύκος στο τέρμα και Κρέσπο – Μάτος στ άκρα της άμυνας με τους Βαρέλα και Τζαβέλλα στο κέντρο της άμυνας. Σακόφ και Κάνιας θα είναι τα δύο χαφ με τον Μπίσεσβαρ πιο μπροστά τους. Ο Κουλούρης θα έχει δεξιά του τον Κάμπος και αριστερά του τον Ροντρίγκες.