Live: Λεπτό προς λεπτό τα ματς του Champions League

Μάντσεστερ Σίτι-Σπάρτα Πράγας 5-0

Λειψία-Λίβερπουλ 0-1

Γιανγκ Μπόις-Ίντερ 0-1

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες.

93′: Μπενφίκα-Φέγενορντ 1-3 με τον Τίμπερ, τελειώνει κι εδώ η δουλειά.

90′: Λύτρωσε για την Ίντερ με Τουράμ στη Βέρνη!

89′: Και τρίτο γκολ για τη Λιλ ενάντια στην Ατλέτικο, ο Ντέιβιντ τελειώνει το ματς.

88′: ΓΚΟΛ, 5-0 η Σίτι τη Σπάρτα Πράγας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ματέους Νούνες.

84′: ‘ H Ντιναμό κάνει το 2-0 στο Σάλτσμπουργκ με τον Πέτκοβιτς και τελειώνει το ματς.

74′: Η Λιλ κάνει το 2-1 στη Μαδρίτη με πέναλτι του Ντέιβιντ και πάει για… ανατροπάρα κόντρα στην Ατλέτικο.

68′: Και 4-0 η Σίτι ενάντια στους Τσέχους, δεύτερο γκολ για τον Χάαλαντ…

67′: Ξαναμπαίνει στο ματς η Μπενφίκα μείωσε σε 2-1 απέναντι στη Φέγενορντ με τον Ακτούρκογλου.

61′: Ατλέτικο Μαδρίτης-ΛΙλ 1-1, με τον Ζέγκροβα.

64′: Ο Στόουνς έκανε το 3-0 για τη Μάντσεστερ Σίτι ενάντια στη Σπάρτα Πράγας, κάπου εδώ τελειώνει η σεμνή τελετή…

58′: ΓΚΟΛ 2-0 η Μάντσεστερ Σίτι τη Σπάρτα Πράγας. Απίθανο εναέριο τακουνάκι του Χάαλαντ από τη φοβερή ενέργεια του Σαβίνιο.

56′: ΓΚΟΛ η Μπάρτσα 4-1, αχαλίνωτος ο Ραφίνια, ολοκληρώνει το χατ τρικ με φοβερό διαγώνιο σουτ και δίνει αέρα τριών τερμάτων στην Μπάρτσα.

49′: ΓΚΟΛ, 1-0 η Ντινάμο τη Σάλτσμπουργκ με τον Κουλένοβιτς

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο σε όλα ματς.

Τέλος ημιχρόνου. Τα αποτελέσματα μετά το τέλος του πρώτου 45λεπτου.

Μπαρτσελόνα-Μπάγερν Μονάχου 3-1

Ατλέτικο Μαδρίτης-Λιλ 1-0

Μπενφίκα-Φέγενορντ 0-2

Σάλτσμπουργκ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-0

Μάντσεστερ Σίτι-Σπάρτα Πράγας 1-0

Γιανγκ Μπόις-Ίντερ 0-0

45′: ΓΚΟΛ η Μπάρτσα. Φανταστική ενέργεια του Ραφίνια, που πλάσαρε με το δεξί και νίκησε τον Νόιερ για να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και να κάνει το 3-1.

41: ΣΚΟΡΑΡΕΙ κόντρα στη Φέγενορντ ο Παυλίδης, αλλά έχει υψωθεί το σημαιάκι για οφσάιντ του Ακτούρογλου νωρίτερα στη φάση. Παραμένει το 0-2.

36′: ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα. Ο Λεβαντόφσκι σκοράρει κόντρα στην πρώην του ομάδα και δεν το πανηγυρίζει. Ο Φερμίν έστρωσε στον Πολωνό σε ανυπεράσπιστη εστία κι αυτός δεν σπατάλησε την ευκαιρία.

27′: Λειψία-Λίβερπουλ 0-1 με γκολ του Νούνιες! Η φάση ξεκίνησε με μπαλιά του Τσιμίκα.

25′: Μπενφίκα-Φέγενορντ 0-2, ο Αγιάσε Ουέντα κάνει… πάρτι στη Λισαβόνα.

18′: ΓΚΟΛ η Μπάγερν: Ο Χάρι Κέιν σκοράρει ξανά και αυτή τη φορά το γκολ του θα μετρήσει. Φοβερό εναέριο τελείωμα από τη σέντρα του Γκνάμπρι.

12′: ΓΚΟΛ, 1-0 η Φέγενορντ, ανοίγει το σκορ στην έδρα της Μπενφίκα με άψογο τελείωμα του Ουέντα

8′: Ατλέτικο Μαδρίτης-Λιλ 1-0 με τον Άλβαρες.

3′: ΓΚΟΛ η Σίτι απέναντι στη Σπάρτα Πράγας με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ του Φόντεν μέσα από την περιοχή

1′: Γκολ η Μπαρτσελόνα: Με το… καλησπέρα οι Καταλανοί ανοίγουν το σκορ κόντρα στην Μπάγερν! Ο Ραφίνια έφυγε στην πλάτη της άμυνας, πέρασε και τον Νόιερ και εκτέλεσε για το 1-0.