Φιλική νίκη του Ολυμπιακού επί του Ατρομήτου με Γιαζίτζι

Νίκη για τον Ολυμπιακό, άφησε υποσχέσεις ο Γιαζίτζι…

Οι Πειραιώτες επικράτησαν 1-0 του Ατρομήτου σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα, το οποίο διεξήχθη στου Ρέντη.

Στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ, οι δύο ομάδες τήρησαν ενός λεπτού σιγή πριν από την έναρξη του αγώνα.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 5ο λεπτό ο Τούρκος άσος, ο οποίος έκανε ανεπίσημο ντεμπούτο με την ερυθρόλευκη φανέλα. Αυτή ήταν μίας πρώτης τάξεως ευκαιρία για τον Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ να τσεκάρει την ετοιμότητα του 27χρονου μεσοεπιθετικού, ο οποίος έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του.

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Αναγνωστόπουλος (46′ Μπότης), Κοστίνια (65′ Ορτέγκα), Ανδρούτσος (65′ Ροντινέι), Τανούλης, Μπιανκόν, Γκαρσία, Ολιβέιρα, Λόλης, Παπακανέλλος, Βέλντε, Γιαζίτζι (65′ Έσε).