Μοιράστηκαν από ένα βαθμό το Αιγάλεω και η Καλαμάτα

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Αιγάλεω και Καλαμάτα, μετά το μεταξύ τους 1-1 στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης», στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για τον Β’ όμιλο της φετινής Super League 2.

Η «μαύρη θύελλα» έδειξε καλύτερο πρόσωπο στο πρώτο 45λεπτο της αναμέτρησης, έφτιαξε φάσεις με τους Μορέιρα και Μόρσεϊ, ενώ κατάφερε να πάρει και το προβάδισμα με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, χάρη σε τέρμα του πρώτου.

Ωστόσο, το «σίτι» κατάφερε και ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, ισορρόπησε την κατάσταση και έφτασε στην ισοφάριση στο 54’, χάρη σε γκολ του Καρβούνη, που είχε περάσει αλλαγή.

Έτσι, η Καλαμάτα παρέμεινε αήττητη και παράλληλα ανέβηκε στους επτά πόντους, την ώρα που το Αιγάλεω παρέμεινε και αυτό αήττητο, αλλά πήγε στους πέντε βαθμούς.