Live: ΠΑΟΚ – Στεάουα Βουκουρεστίου 0-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα και ήττα για τον ΠΑΟΚ.

96′: Δοκάρι με τον Μιχαηλίδη, ο οποίος βρήκε την μπάλα με την πλάτη.

Δέκα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

85′: Κεφαλιά του Μπακαγιόκο μετά από σέντρα του Σορετίρε, μπλοκάρει εύκολα ο Ταρνοβάνου.

82′: Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σορετίρε στη θέση του Ντεσπόντοφ.

Ακόμα μια αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Σβαμπ στη θέση του Οζντόεφ.

Δεξί μπακ ο Ζίβκοβιτς

69′: Τρεις αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Καμαρά, Τσάλοφ, Σάστρε εκτός, μέσα οι Μπακαγιόκο, Τισουντάλι, Ζίβκοβιτς.

65′: Αλλαγή για την Στεάουα. Ο Ποπέσκου στη θέση του Τανάσε.

61′: Κεφαλιά του Οζντόεφ μετά από σέντρα του Ντεσπόντοφ, διώχνει εντυπωσιακά ο Ταρνοβάνου.

61′: Σουτ του Κωνσταντέλια μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει σταθερά ο Ταρνοβάνου.

55′: Με δέκα παίκτες η Στεάουα. Αποβάλλεται ο Ολάρου.

52′: Σουτ του Ντεσπόντοφ από τα όρια της περιοχής, η μπάλα άουτ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Η Στεάουα έχει κάνει  αλλαγή, με τον Μικουλέσκου να έχει πάρει τη θέση του Μπαλούτσα

Τέλος ημιχρόνου.

ΓΚΟΛ η Στεάουα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο Ολάρου θα κερδίσει τη μονομαχία από τον Μιχαηλίδη και με παράλληλη πάσα θα βρει τον Μπιρλιγκέα, ο οποίος σε κενή εστία θα ανοίξει το σκορ.

Θα αποχωρήσει με φορείο. Τραυματίστηκε σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Μαντί. Στη θέση του ο Εντζούμα.

Ο Λιξάντρου βρίσκεται στο έδαφος και φαίνεται να πονάει αρκετά.

Ακόμα μια κίτρινη στο ματς. Θα την πάρει τώρα ο Ολάρου.

Κάρτα στον Σάστρε για τράβηγμα στον Τανάσε.

41′: Κεφαλιά του Καμαρά μετά από ωραίο κομπίνα, η μπάλα πέρασε περίπου ένα μέτρο άουτ.

40′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντέλιας με κάθετη έβγαλε τετ α τετ τον Τάισον, εκείνος έκανε μια προσποίηση πρώτα, έφερε την μπάλα στο αριστερό, αλλά νικήθηκε από τον Ταρνοβάνου.

32′: Σουτ έξω από την περιοχή από τον Μαντί Καμαρά, αρκετά άστοχο.

28′: Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με τον Ντεσπόντοφ!

23′: Βρισκόμαστε στα μισά του ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει τον αγώνα και να καθορίζει τον ρυθμό του. Στο 60-40 η κατοχή υπέρ των γηπεδούχων.

16′: Κίτρινη στον Τανάσε για τράβηγμα στον Καμαρά.

15: Πρώτο σουτ και για την Στεάουα με τον Σουτ, αρκετά άστοχο.

8′ Τρομερή σέντρα του Ντεσπόντοφ με τον Μπάμπα να παίρνει τη κεφαλιά, όμως ο Ταρνοβάνου έδειωξε σε κόρνερ.

3′ Κίτρινη στον Καμαρά σε μία φάση όπου είχε την μπάλα αλλά βρήκε τον αντίπαλό του με τα χέρια.

Ο αγώνας ξεκίνησε.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Καμαρά, Οζντόεφ, Ντεσπόντοφ, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Τσάλοβ

Στεάουα Βουκουρεστίου: Τιρνοβάνου, Κρέτσου, Νταουά, Ποπέσκου, Ραντόνοβιτς, Λισάνδρου, Σουτ, Μπαλούτσα, Ολάρου, Τανάσε, Μπιρλιτζί.