Live: Λαμία-Πανσερραϊκός 1-2 (Τελικό)

Τέλος του αγώνα.

94′: Κίτρινη στον Φουρτάδο.

88′: Ο Μπετανκόρ προσπάθησε να κρεμάσει τον Κόστιτς που ήταν μακριά από την εστία του, αλλά μπλόκαρε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων.

75′: Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό: Ντέλετιτς αντί Τομάς.

67′: ΓΚΟΛ η Λαμία. Οι γηπεδούχοι φόρτωσαν με παίκτες την περιοχή, ο Γκουίντο δεν μπόρεσε να εκτελέσει, αλλά το έπραξε ο Ρινγκ, του οποίου το σουτ κόντραρε και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

65′: Τρεις αλλαγές για την Λαμία. Δοϊράνλης, Γκουίντο και Μπικόφ στο ματς αντί Ενρίκες, Μέκιτς και Γιαννούτσου.

63′: ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός. Ο Λιάσος μοίρασε για τον Φαρές που με ωραία σέντρα βρήκε τον Μπετανκόρ, ο οποίος με απλό άγγιγμα της μπάλας νίκησε τον Κόστιτς

62′: Μακρινό σουτ του Αντράντε για τη Λαμία, η μπάλα έφυγε με μεγάλη ταχύτητα εκτός εστίας.

60′: Καρασαλίδης αντί Μπέργκστρομ και Ζελέν αντί Χατζηστραβού.

57′: Πετρούτσι αντικρίζει κάρτα για φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και αποβάλλεται.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

45′: Κίτρινη στον Περούτσι για φάουλ στον Μέκιτς.

36′: ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός. «Βολίδα» του Δεληγιαννίδη και η μπάλα στα δίχτυα του Κόστιτς.

32′: Κίτρινη για τη Λαμία, την είδε ο Φαρές.

23′: Κόκκινη για τη Λαμία, αποβολή για τον Βλαχομήτρο. Με δέκα οι γηπεδούχοι.

21′: Κίτρινη στον Βλαχομήτρο

Δεν μετράει το γκολ, παραμένει το 0-0. Είναι εντελώς οριακή η φάση…

Από το ριπλέι φαίνεται ότι είναι σε κανονική θέση.

13′: Η μπάλα στα δίχτυα από τον Μπετανκόρ, αλλά δίνεται οφσάιντ

Άρχισε ο αγώνας.

Πανσερραϊκός: Γκουγκεσασβίλι, Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρομ, Περούτσι, Ντάβιντσον, Φαρές, Στάικος, Χαντάκιας, Τομάς, Χατζηστραβός, Μπετανκόρ

Λαμίας: Κόστιτς, Αντράντε, Σεμπαστιάν, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Νούνιες Ραντόνια, Μέκιτς, Φουρτάδο, Βλαχομήτρος, Ενρίκες.

Οι ενδεκάδες

Λαμία εναντίον Πανσερραϊκού στο ματς με το οποίο πέφτει η αυλαία της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.