Live: Ολυμπιακός – Ατρόμητος 2-0 (Τελικό)

Τέλος του αγώνα.

94′: Σέντρα του Ελ Κααμπί από τα αριστερά, ο Ροντινέι δεν μπόρεσε να βρει καλά την μπάλα, που πέρασε εκτός.

88′: Γύρισμα του Αθανασίου μετά από συνεργασία με τον Ουάρντα, απομάκρυνε ο Τζολάκης με τη βοήθεια της άμυνας.

Συνεχίζεται το ματς.

Πάει να δει τη φάση ο Παπαπέτρου.

Πρόβλημα με τον Γουίλιαν, που είναι στο έδαφος. Έπειτα από σκληρό μαρκάρισμα που δέχθηκε από τον Μπρόρσον.

78′: Σέντρα του Ουάρντα και μονοκόμματο δυνατό σουτ του Γιουμπιτάνα από κοντινή απόσταση, με τον Τζολάκη να αποκρούει ενστικτωδώς.

75′: ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός. Ο Ελ Κααμπί βρέθηκε μέσα στην περιοχή έπειτα από εξαιρετική μπαλιά του Μουζακίτη, έκανε προσποίηση στον Μπρόρσον που τσίμπησε και έπεσε στο έδαφος, με τον Μαροκινό να πλασάρει ιδανικά με το αριστερό.

72′: Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Μίχορλ αντί Τσιγγάρα.

68′: Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Κααμπί αντί Κωστούλα και Ορτέγκα αντί Αποστολόπουλου.

63′: Σέντρα του Γκονζάλεθ, κεφαλιά του Ουάρντα με την μπάλα να φεύγει πάνω από την εστία του Τζολάκη.

62′: Έσε και Τσικίνιο αντί Στάμενιτς και Ολιβέιρα.

61′: Γιουμπιτάνα αντί Φαν Βέερτ για τον Ατρόμητο.

60′: Δυνατό εκτός περιοχής σουτ του Κοστίνια με το αριστερό, έπεσε και έδιωξε ο Χουτεσιώτης, που μπλόκαρε σε δεύτερο χρόνο προ του Ροντινέι.

53′: Ο Ροντινέι έπιασε δυνατό σουτ λίγο μπροστά από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Χουτεσιώτη.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Γουίλιαν αντί Βέλντε στο ματς για τον Ολυμπιακό.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

45′: Αντεπίθεση του Ατρόμητου έπειτα από λάθος του Κάρμο, αλλά ο Ουάρντα δεν μπόρεσε να κάνει το κοντρόλ έπειτα από αλλαγή παιχνιδιού και η μπάλα πέρασε εκτός.

40′: ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακό. Ο Ροντινέι ευστοχεί στο πέναλτι και ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

Επιβεβαιώνει και το VAR. Οπότε, πέναλτι.

35΄: Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ο Χουτεσιώτης βγήκε με φόρα και γκρέμισε τον Βέλντε.

34′: Μονοκόμματο σουτ του Κοστίνια από τα όρια της περιοχής μετά από διώξιμο των φιλοξενούμενων, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χουτεσιώτη.

31′: Κίτρινη στον Αποστολόπουλο.

26′: Ο Ροντινέι ελίχθηκε μέσα στην περιοχή, έπιασε σουτ με το αριστερό και ο Χουτεσιώτης προστάτεψε την αριστερή του γωνία και παραχώρησε κόρνερ.

21′: Σέντρα του Ροντινέι, ο Βέλντε μονομάχησε με τον Μπρόρσον που έδιωξε και ο Κωστούλας δεν μπόρεσε να εκτελέσει σε πρώτο χρόνο.

19′: Έξυπνη κάθετη του Ουάρντα στον Μπάκου, που ξαφνιάστηκε, δεν αποφάσισε γρήγορα και έφυγε πλάγια. Η σέντρα του στη συνέχεια δεν έφερε κάτι καλό.

16′:  Ωραίο σουτ του Αποστολόπουλου με το αριστερό, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χουτεσιώτη.

11′: Η μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού με σκόρερ τον Μπακού για τον Ατρόμητο, αλλά έχει δοθεί οφσάιντ.

5′: Σέντρα του Ροντινέι, με τον Βέλντε να μην καταφέρνει να κάνει την κεφαλιά, αλλά στη συνέχεια την έκανε εξ επαφής ο Κωστούλας, με τον Χουτεσιώτης να αποκρούει σε κόρνερ.