Ο Βλάχοβιτς έστειλε τη Γιουβέντους στην κορυφή της Serie A

Η Γιουβέντους ήθελε πάση θυσία τη νίκη απέναντι στην Τζένοα για την 6η αγωνιστική της Serie A, προκειμένου να αφήσει πίσω τις τρεις διαδοχικές λευκές ισοπαλίες που είχε στο πρωτάθλημα, και την πέτυχε με όπλο την κλάση και την εμπειρία της.

Το πρώτο μέρος βρήκε τις δύο ομάδες να μην απειλούν ούτε στο ελάχιστο, αλλά στο δεύτερο η ομάδα του Τιάγκο Μότα μπήκε δυνατά και δεν άφησε περιθώριο αμφισβήτησης της κυριαρχίας της.

Στο 48ο λεπτό, ο Ντούσαν Βλάχοβιτς άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι και επτά λεπτά αργότερα έκανε δύο τα προσωπικά του γκολ και της ομάδας του με ένα υπέροχο διαγώνιο αριστερό σουτ (0-2).

Οι μπιανκονέρι ελέγχουν κατόπιν την αναμέτρηση και προσθέτουν το κερασάκι στην τούρτα, γράφοντας το τελικό 3-0 με σκόρερ τον Φρανσίσκο Κονσεϊσάο στο 89ο λεπτό.