Live: Αστέρας Τρίπολης – Λεβαδειακός 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος αγώνα. Αστέρας Τρίπολης – Λεβαδειακός 1-1.

7 λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Στην θέση του Νίκου Παπαδόπουλου ο Τσιντώτας.

83′ Διπλή αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Μέσα οι Τσοκάι και Συμελίδης στις θέσεις των Γιαννιώτα και Πλέγα.

80′ Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Γκος στη θέση του Μουνιόθ και ο Καστάνο στη θέση του Άνταμ.

74′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Παλάσιος στη θέση του Καλτσά.

71′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα, χωρίς να γίνει τελική προσπάθεια. Ο Μπαρτόλο μπήκε στην περιοχή, δεν εκτέλεσε και ήθελε να σιγουρέψει το γκολ με πάσα στον Άνταμ, αλλά αυτός δεν ήταν εκεί που πάσαρε ο Αργεντινός.

64′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μέσα ο Κωστή στη θέση του Μεχία.

62′ Ο Παπαδόπουλος αποκρούσει το πέναλτι του Γιαννιώτα και το σκορ παραμένει 1-1.

61′ Πέναλτι για τον Αστέρα, μετά από χρήση VAR.

59′ Τρομερή επέμβαση του Παπαδόπουλου, σε κεφαλιά του Κυριάκου Παπαδόπουλου.

Ο διαιτητής είδε το VAR και ακύρωσε το πέναλτι.

Ο Μουνιόθ πήρε την μπάλα μετά την απόκρουση του Γκαραβέλη στο σουτ του Ριτζίς και ανατράπηκε από τον αντίπαλο του.

54′ Πέναλτι για τον Αστέρα.

53′ Καλή φάση για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς πήρε την μπάλα μετά την σέντρα από τα αριστερά, αλλά σημάδεψε την εξωτερική πλευρά των διχτύων μέσα από την μικρή περιοχή.

47′​​​ Μεγάλη φάση για τον Αστέρα. Ο Ρεγκίς μόνος στην μικρή περιοχή, τον πρόλαβε ο Μορέιρα.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Αστέρας Τρίπολης – Λεβαδειακός 1-1.

43′ ΓΚΟΛ 1-1. Σέντρα από τα αριστερά με τον Καλτσά να πετάγεται και με το κεφάλι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, παρά την προσπάθεια του Λιάγκα να την απομακρύνει πάνω στην γραμμή.

Έγινε η αλλαγή. Την θέση του Ζίνι πήρε ο Πεντρόσο.

Ο Ζίνι αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και όλα δείχνουν πως θα γίνει αλλαγή.

36′ Γύρισμα του Καλτσά, ο Γκαραβέλης μάζεψε σταθερά την μπάλα.

8′ ΓΚΟΛ 0-1. Ο Μπάλτσι έκανε το σουτ, με την μπάλα να βρίσκει στον Αλάγκμπε και να καταλήγει στα δίχτυα του Παπαδόπουλου.

2′ Σουτ του Γιαννιώτα μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.