Βόλεϊ: Άνετα στον 2ο γύρο του Champions League ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός πέτυχε τη δεύτερη νίκη του κόντρα στη Στρούμιτσα και συνεχίζει το ταξίδι του στο CEV Champions League με μοναδικό στόχο τη συμμετοχή του για δεύτερη σερί σεζόν στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Οι ερυθρόλευκοι όπως και εκτός έδρας έτσι και στο “Μελίνα Μερκούρη”, στο πρώτο φετινό τους εντός έδρας ματς, κέρδισαν άνετα με 3-0 σετ και προκρίθηκαν στον 2ο γύρο του θεσμού.

Οι νταμπλούχοι Ελλάδας δεν συνάντησαν δυσκολία σε κανένα σημείο του αγώνα, έδειξαν σε όλα τα επιμέρους κομμάτια της αναμέτρησης ότι βρίσκονται πολλά επίπεδα πάνω από την αντίπαλό τους και με μπροστάρη Αλεξάνταρ Ατανασίεβιτς πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Μελανό σημείο του ματς ήταν ο τραυματισμός του αρχηγού του Ολυμπιακού και MVP της περσινής Volley League ανδρών, Δημήτρη Τζούριτς, ο οποίος τραυματίστηκε στον δεξιό του αστράγαλο κατά τη διάρκεια του 2ου σετ σκορπώντας ανησυχία στις τάξεις της ομάδας.