Νίκη στις καθυστερήσεις για την Λεβερκούζεν κόντρα στην Βόλφσμπουργκ

Σε ένα από τα πιο «χορταστικά» παιχνίδια των τεσσάρων πρώτων αγωνιστικών της Bundesliga, η Μπάγερ Λεβερκούζεν πήρε μια τεράστια νίκη με 4-3 επί της Βόλφσμπουργκ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, σε ένα ματς γεμάτο ανατροπές!

Το παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής είχε τρομερό φινάλε, με συνεχείς αλλαγές στο προβάδισμα. Η Βόλφσμπουργκ προηγήθηκε νωρίς με αυτογκόλ του Μουκιέλε, αλλά η Λεβερκούζεν έκανε την ανατροπή με τα γκολ των Βίρτς (14′) και Τάι (32′).

Οι «Λύκοι» ισοφάρισαν στο 37′ με τον Μπορνάουβ και μπήκαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα μετά το γκολ του Σβάνμπεργκ στο 45’+1, από πάσα του Κωνσταντίνου Κουλιεράκη, που είχε μπει νωρίτερα στον αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος, η Λεβερκούζεν ισοφάρισε σε 3-3 με γκολ του Χινκάπι και στο 90’+3 ο Μπονιφέις, ολοκλήρωσε την ανατροπή.